Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj <400W

Zdravím,

Stavím si doma něco mezi serverem a NASem, zarážím se na PSU a docela přemýšlím, který je vhodný.

Vytipoval jsem si několik výrobců, ale jak se čas mění tak se mění i výrobci, co jsem momentálně koukal tak letí: Corsair, Seasonic, EVGA. Kdysi vím, že Fortron běžel skvěle, ale viděl jsem nedávno nějaké negativní ohlasy, jak to s ním vůbec je?

Ke zdroji:
1) Měl by mít co nejvíce SATA větví, alespoň 4, byť plánuji do budoucna alespoň 6, ale to se dá řešit pomocí splitteru a dalších věcích.
2) Ideálně částečně modulární a aby se uměl sám v případě malého odběru s větráčkem zpomalit
3) Nebude živit dedikovanou grafiku, pouze integrovanou (na desce), ale i tu se budu snažit vypnout
4) Bude živit Xeon 1240l s TDP 25W, SDD a pár HDD, RAMky, větráčky
5) Ideálně do 400W, čím méně tím lépe, dle mých odhadů bych se neměl dostat v plné zátěži přes 200W
6) Bude umístěn ve dole v bedně Zalman R1
7) Nehodlám na zdroji šetřit, ale zase nechci zbytečně jít do 400W+, když ten výkon nikdy nevyužiji
8) Full-time provoz

Co jsem koukal tak favority jsou:
1) Seasonic 360W G-360 SSR-360GP (pouze 4x SATA :/)
2) Seasonic S12G-450 (už se neprodává? Jinak bych měl asi jasnou volbu, jediná nevýhodá je 450W, nicméně splňuje)
3) Corsair RMx 550W (asi jediný corsair co jsem koukal co by se mohl hodit, našel jsem třeba i VS verze, ale to mi příjde moc levné (nekvalitní?)? CS verze mají údajně špatné kondíky)

U EVGY jsem prakticky nenašel žádný vyhovující zdroj.

Jaké jsou Vaše názory, a který zdroj byste doporučili?

zmíněné 3 výrobce zdrojů

Seasonic je vyrobce, Corsair a EVGA jsou lepici stitku. Corsair lepi stitky na vyslovene nekvalitni zdroje az na naprosto spickove, problem je ze obcas keca. EVGA lepi stitky na prumerne az spickove zdroje.

V tvem pripade serveru s nizkym odberem ale nevidim krome toho Seasonicu zadnou jinou rozumnou moznost co se tyka beznych ATX.

na takovy servrik by byla idealni zlata cihla od Supermicra, kterych se mi tady vali asi stovka nevyuzitych. :-) A to i kdyz ma malo konektoru, jde poresit rozdvojkami atd. Bohuzel - blbej 1U format, do normalniho case to rozumne nejde dat. Tak se tady budou dal valet, no... :-( Jinak super zdroj s vynikajici ucinnosti.