Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem monitor 27

Dobrý den, poradil by mně někdo s výběrem monitoru? Chystám se ke koupi monitoru, uhlopricka 27, finančni rozmezí 6-8tisíc. Jde mi hlavně o barevné podaní, hudbu pro oko, takže "TNko" jsem zavrhnul. jsem občasný hráč a když už hraju tak chci aby to i pěkně vypadalo abych se kochal i třeba při filmu. Předem děkuji
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Jde mi hlavně o barevné podaní, hudbu pro oko, takže "TNko" jsem zavrhnul

Zalezi, hned bych je neodsuzoval, kazdy na ne béka ale neni TN jako TN.
Zrovna mam predsebou jeden Asus G TN/FreeSync/1ms odezva, od samé modelu jsme zkouseli porovnavat s jednim Asus GV v 4K/144Hz, ze by mel mrtvé barvy bych nerek, nad pozorovaci uhel 30 mizi treba modra, ale u hrace ktery nehraje z boku stolu by mu to vadit nemelo.
* I po ladeni barev, nekteré hodne cerné mista, nebo objekty ve stinu, lepe zobrazoval prave TN panel, IPS ma zase vice kriklavé ty barvy, kde alespon mne, u TN panelu mené boleli oci. Navic je jeste stale hodne hracu her typu FPS, kteri preferuji panel TN nez IPS (v drivejsi dobe hlavne kvuli jeho rychlé odezve).

Co se tyka velikost '27', nebudes-li od monitoru nad 1m, bych k této velikosti spise doporucil s rozlidenim 2K, jak klasické FHD.
Nebylo by naskodu, zacit s tim na jakou grafickou kartu en monitor ma byt zapojen, nebo VIDEO vystupy mas treba jake ?