Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 144Hz monitor + notebook

Dobrý den!!

Chtěl bych se zeptat zda bude fungovat 144Hz monitor s notebookem Lenovo Y50-70. Jde mi o to jestli monitor opravdu poběží na 144Hz. Když to budu mít zapojené takto - monitor - hdmi do notebooku. Bude to fungovat či nikoli?

Mrkni do specifickaci co mas v manualu tveho notasu, ale rychlym zadanim pres Google jsem nasel, ze je tam snad jen obycejne HDMI 1.4, takze by tam 144Hz jit nemelo, pouze klasicky 60Hz.

Díky za reakci a odpověď. Je nějaká cesta, jak na tom zprovoznit 144Hz? Převodník nějaký by nešel?

edit: navíc taková šlupka by těch 144FPS stejně dala maximálně v 10 let starých/nenáročných hrách, nebo na nejnižší detaily

Šlupka? Aha zajímavý, že rozjedu všechny moderní hry na high - medium v pohodě na 200+ fps, takže bych toto netvrdil. Ale díky za odpověď.

Neviem čo je pre teba nová hra, no jediné čo na tomto notebooku "rozbehnem" na 200+ fps je Counter-Strike: Global Offensive. Každopádne, okrem tohoto notebooku vlastním aj 144Hz monitor BENQ XL2411Z a žiadna redukcia ti nepomôže, nakoľko má tento notebook len vstup HDMI 1.4; pri full hd rozlíšení (1920x1080) ti to pôjde len na 60Hz, avšak pri znížení rozlíšenia (myslím, že minimálne 1024x768) ti to pôjde na 120Hz. Osobne by som ti odporúčal radšej zakúpiť nejaký monitor s krajšími farbami a lepšími pozorovacími uhlami.

Poradit ti ziaľ nemôžem, pretože v konkrétnych typoch monitorov nemám rozhľad. Určite sa tu však nájde niekto, kto má rôzne monitory odskúšané (má možnosť ich naživo vidieť). Skús založiť novú tému a nezabudni uviesť čo prevažne na počítači robíš a čo by si od monitoru požadoval.