Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak na Takt ? procesor

Dobrý den chtěl bych poradit s tím jak nejlépe najít nějakou tabulku kde je vypsané jaké hodnoty sou nejlepší na nataktovaní mého procesoru.
V tomhle se moc neorientuji a nerad bych tam něco vypálil nebo něco hrozného provedl.
Díky za radu zkušenějším :)

Procesor: AMD Phenom II 840
Základní deska : GA-880GM-UD2H (Gigabyte)
Ram: 4gb

Tady je screen infa o procáku a screen toho jakej mám BIOS (ty hodnoty nejsou moje jeto screen z netu)
Potřeboval bych poradit pro někoho kdo v tomhle má fakt jasno jen poradit jaké hodnoty tam nastavit aby to frčelo nejlíp s mím procákem AMD Phenom II 840.

[BIOS.png]

Moc se omlouvám opravdu v tomhle plavu ale doufal sem že i takovéhlemu neznalci tu dokáže někdo poradit přesný hodnoty co kde nastavit tak abych to nezbabral.

Omlouvám se ještě jednou a děkuji za pochopení.

•ZDROJ• : CoolerMaster Thermal Master 500W
Kvalitní a tichý 500W zdroj, podpora ATX12V v 2.2, pasivní PFC, 120mm tichý větráček, účinnost >65%,
dostatek ochranných funkcí UVP / OPP / OVP / OCP, 3x SATA, 2x Molex, 1x Floppy, 1x 20+4pin a 1x 4+4pin.

[mypc.png]

(ted jsem objednal nové ramky Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9) Mám počkat s tím taktem nebo ?)
Chladič nevím jaký mám musím kouknout do pc ale ve skrini mám ještě asi 3 další musím zjistit který znich je nejlepší tak aby mi tam šel příjde mi totiž že tenhle je v háji hučí a ted sem zahlídl že rychlost ventilatoru je na 40% nevím jestli jeto normalní)

Děkuju moc všem.

[jkpn.png]

Nejdrive dezaktivovat Q and Quiet, C6, pak navysit CPU RATIO [x20, x20.5, x21 etc] a nasledovne az ti zacne padat po stratu Windows (protoze CPU nema dostatecne napeti) CPU VOLTAGE CONTROL to co je v (xx) je vzdy pricitani nebo odecitani k uvedené hodnote CPU Vcore, tak pozor nato, na RAM vubec nesahat, vykon ti neprida a u pri OC ti bude delat jen problémy, jestli neumis ani zaklad OC CPU, pochybuji, ze ti neco rika <TIMING>, cemu odpovida hodnota <CL> u RAM, tak vubec na RAM nesahej !!
* Vse pres BIOS.

TiP ~ Kazdé CPU se u OC chova trosku jinak, tak nejaké zazracné univerzalni hodnoty NEEXISTUJI a stabilni nastaveni musi prijit sam. (zapomen ze za 1Hodininu hotovo)
* OC treba FX 8320E me zabral necelé 3 Dny, z toho 2Dny bezeli testy k provereni stability.

Mockrát děkuji Ty věci na deaktivaci sem v biosu nikde nemohl najít CPU ratio sem mohl nastavit max na 16 dal jsem ho tedy na 14 windows zatím nepadá tak nemam do cpu voltage šahat ?

Ramky asi pro ted vynechám mám problém už jen s tímhle navíc za týden dorazej 8Gb tak možná potom pozjistím info.
Sem ti moc vděčný za pomoc !