Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD disk - volné místo

zdravím,
mám ssd disk, pravidelně čtu, že je třeba nechat kolem 20% volného místa.
a pravidelně na to zapomínám a začínám mazat staré nepotřebné věci až když místo skutečně dochází

pokud zmenším velikost oddílu a nechám si tam 20% z velikosti disku jako nepřidělené místo, vyřeší to můj problém?

díky

asi jsem se nevyjádřil uplně přesně,
tak ještě jednou a lépe:

pokud zmenším oddíl na 80% kapacity disku a ponechám 20% kapacity disku nepřiděleného žádnému oddílu,
pomůže mi to s problematikou, že ssd disk by měl mít kolem 20% volného místa?

problematika docházejícího místa pro data je mi jasná:). Jde mi o to abych na to nemusel furt myslet.
díky