Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB Kingston 16GB RAW

Dobrý den,
nevím jak a proč, ale 16gb dat z USB se proměnilo v 64MB RAW, zformátovat to nejde, nedokončí, opravit nejde. Jde z toho uniknout do klasického fatu. O data nejde, jsou zálohována.Správce ho vidí, písmeno má.
Děkuji za postřehy.

Tak ho naformátuj přes konsoli CMD/DiskPart nebo Powershell

CMD

Diskpart
List disk
Select disk <tvůj disk>
Clean

Power Shell

get-disk
Clean-disk <tvůj disk>
## Při otázce co ti vyskočí zadej Y /yes ano, A / vse

Následovně přiřadit formát vůči velikosti asi NTFS nebo dle účelu užití.

• V tom případě v CMD spušten jako správce (v obou případech místo E tvůj disk):

chkdsk E: /F

* Bude chvíli trvat, čekat.

• Nebo přes Power Shell :

Repair-Volume –driveletter E -offlinescanandfix
Nebo
Repair-volume E -scan

Zkus tohle, pokud nezabere, asi bych nad tím zlomil hůl :-)

1) cmd jako admin
2) diskpart
3) list disk
4) select disk 1 (1=přiklad, samo použij číslo z předchozího bodu :-))
5) clean
6) create partition primary
7) select partition 1
8) format fs=ntfs quick