Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Flash duplicateMovieClip();

Ahoj vsem, aniz bych mel zrovna flash v lasce byl jsem knemu prinucen ho vytvorit, ale nastal problem pri tvorbe dynamickych tlacitek, az posud je vse OK, ale pri vkladani promenne do inputu v tlacitku uz nefunguje nic.

input1 = 'kulovy';
for (a=0;a<5;a++) {
    duplicateMovieClip (button, 'button'+a, a);
       eval('button'+a)._width = 173;
       eval('button'+a)._y = 30+(x*50);
       eval('button'+a)._x = 175;

// zde by se mela hodnota do input nacist, bohuzel nenacte priznam se nevim jak na to,na google jsem projel snad vse dokonce jsem nasel i actionclip(); jenze ten mi nezobrazi vubec nic :-D.

     eval('button'+a).input1.text="button"+a;
// tohle nefacha je to asi 30 pokus, vim je to blbe ale prece zkusil jsem to.
// dokonce jsem zkusil i toto, ale je to blbost :
this['button'+a].input1.text = 'blabla'+a; // vypsalo se kulovy :-D
_root['button'+a].input1.text = 'blabla'+a; // opet to same
}

Problem vyresen, flash nedovoluje v objectu button pristupovat na objecty v nej samem kdyz jsou generovany dynamicky, ale dovoluje pristup ke staticky vytvorenym objectum.
Reseni je vytvorit movieclip do nej vlozit button a nad nej vlozit text do onoho movieClipu(); pak lze pristupovat na object, jen nechapu proc je to resene takto nesmyslne.
Kazdy jazyk ma moznost pristupu pri vytvareni componenty za behu aplikace s moznosti pristupu na jaky koliv object, Flash bohuzel ne ?? :-D