Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komponenty do noveho PC

Ahoj,

Jak z nadpisu vypliva, potreboval bych prosim poradit se setavenim noveho pc. Takze co od toho cekam?

Mela by to byt herni sestava
Cpu intel(pravdepodobne i5)
Ramka 16gb
1ssd disk na OS (tak 256gb) a 1TB disk na data
Gpu bych chtel gtx 1080, ovsem nevim, jestli se to do rozpoctu vejde, aby ostatni komponenty byly kvalitni.
Rozpocet na tuto sestavu tak +/- 40 000kc

Primarne na tom chci hrat letecky simulator s HD Mesh a ZL21.

S PC uz nejaky patek nedelam, takze uz nemam takovy prehled a proto budu rad za kazdou doporucenou sestavu, kde budou komponenty dobre spolupracovat. Monitor a veci okolo mam, takze potrebuji jen bednu s komponentama. Mozna trochu silnejsi zdroj. Chci do toho nacpat jeste 2 hdd.

Dekuji.
Radek

Pozor na oblíbebnou dezinformaci. SSD se nedá určit jen na OS,ale do něj budeš instalovat všechny hry,programy a další systémové věci se na něj budou ukládat automaticky. Složky Program Files,ProgramData,Users a další skryté.Takže pokud budeš hráč,tak 256 GB bude šibeniční,SSD se nezaplňuje zcela.Samozřejmě se nyní vyrojí zastánci XP,kterým postačí 12GB,ale to jsou extrémy,povětšinou takoví useři mají PC na utírání prachu.

Nemuzu ted ti koukat primo na PC, takze jen zpameti:

skrin z dobrym Airflow
zdroj Seasonic 550W Gold
deska Asus B150, H170 (Z170)
procesor i7-6700 (i7-6700K)
pameti Crucial 2x8GB 2400MHz nebo Kingston 2x8GB 2133
grafika Asus, MSI GTX1080
SSD Crucial MX200 500GB nebo o neco hur Samsung 850 EVO 500GB
WD Blue Ex 1TB 7200ot.
dvd mechanika ?
os windows 10 ?

Je mi srdečně jedno zda, obvykle či neobvykle s návrhy nesouhlasíš!
(pokud můj návrh někdo realizuje tak si může být jistý, že na 99% bude sestava fungovat a to bez problémů více jak šest let včetně upgrade pokud bude třeba = kolik mám tady za ty roky stížností?)

Váš spolek "černé kroniky" se zamiloval do reklamštiny GAMING a barviček u "herních" desek (kterou kdysi vymyslelo MSI) aniž by jste skutečně znali co ta vlastně přináší = to není jen "lepší" zvuk karta + síťovka, ale hlavně jakési problematické napájecí automatické profily, které více méně nefungují a jsou s tím akorát tak problémy, tak lze podobně pokračovat i u jiných komponent)

Tak nema cenu to tu omylat stale dokola, ale pokud chces.

ARCTIC F12 Silent - nesmysl Arctic Fan F12 PWM je lepsi volba z hlediska hluku

Fractal Design Core 3300 - povazuju za nalesteny nesmysl, nektere skrine od SilentiumPC, Zalman, SileverStone povazuju za lepsi a levnejsi

Samsung 850 EVO 500GB - muze byt ale jako prvni volbu davam Crucial MX200, nicmene na CZC nemaji, takze OK

WD Blue 2TB WD20EZRZ - nevidim duvod pro 5400ot. pomaly disk, zde jednoznance 7200ot. bud 1TB nebo drazsi 2TB od WD (Black Red Pro) a kdyz tak i radeji od Seagate HDD Desktop.

Co se tyka desek, tak ja jsem s MSI skoncil a stavim radeji na Asusu, a to jak Gaming tak neGaming edice.

Este prosim te, ze se k tomu jeste jednou vracim, rano jsem psal jen v rychlosti a mazal do prace.

Je to nefer, rikat, ze si jeste nikdo nestezoval. Ja nikdy tve sestavy nekritizoval, ze jsou spatne, 95 procent lidi ma doma neco horsiho. Jen proste nekdy to vidim tak, ze by to slo i lepe (levneji). Ale je to na tazateli, neco jsem tu dal, ty take a on at si vybere.

Konkretne me u tve sestavy tady vadil na prvni pohled hlavne ten disk 5400ot. A jestli ta deska, kterou jak rikam ja nevedu, ma PWM konektory, tak opravdu Arctic Fan F12 PWM ti pres tu regulaci pobezi pri dobrem airflow klidne pod 400ot., coz je proste tissi nez 600ot. furt (Silent).

Jinak deska je jen vec nazoru, ty mas tad MSI Mate, ja zase Asusy. :-)