Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhasinání displeji při navigaci

Při spuštění navigace v telefonu android Here a mapy google stále zhasíná při nečinnosti displej. Většinou je používám právě NE pro navigování, ale jen kvůli hustotě provozu. Nikde jsem nenašel nastavení aplikací, jak zakázat zhasínání displeje. Řeším to tak v nastavení tím, že prodloužím dobu zhasnutí dispeje na nikdy. Je jiné řešení ?

je jiné řešení.

Pokud nenaviguješ, Here si myslí, žes aplikaci jen spustil. Proto se použije jen "aplikační" režim, který dbá na nastavení šetřicích funkcí (a tedy i zhasínání displeje.

Pokud chceš mobil používat v autě (optimálně s nabíječkou), je třeba, abys aktivoval tzv. car mode. Pokud jej tvůj mobil neumí nativně, existují aplikace, např. mám vyzkoušený: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. ibolt.carhome&hl=cs

Nevím jak Here, ale třeba iGo zabraňuje uspáváni nativně (navíc je v konfiguračním souboru položka, kterou lze funkci zapnout/vypnout), OziExplorer (což ovšem není typická autonavigace) má v menu položku "Zabránit uspání zařízení". Osobně si myslím, že i Here na tom bude podobně, některé navigační programy nabízejí možnost zabránit uspání při instalaci...