Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem od včera nejde internet

Dobrý deň prajem : ) ako viete včera vypadol internet na celom Slovensku ale aj v zahraničí ... momentálne na pc ide normálne aj cez wifi ale na mobiloch a tabletoch mi to nejde stále ... nemôže sa pripojiť k dns .. máte prosím nejaké rady ako to spojazdniť ? dakujem

nemôže sa pripojiť k dns

• Podivej se, zda-li nemas nastavene DNS v TCP/IPV4 na '8.8.8.8' nebo '8.8.4.4', jestli ano, nastav na AUTO.
• Do nastaveni se dostanes :

• Dvojstisk klaves <WIN + R>
• Do kolonky (prikazovy radek)napsat : ncpa.cpl
• Pravy klik na obrazek tvého pripojeni => Vlastnosti => ITC/IP4
• DNS

• Tam kde je na obrazku MYS : AUTO => OK
* Ilustracni obrazek
[img=/file/view/27414-untitled-gif]http://pc.poradna.net/file/view/27414-untitled-gif [/img]

* Nebo lépe, jestli zaruterem nikdo nema pripojeni kontaktuj Providera.

Muzes se podivat do nastaveni samotného ruteru, jaké podava informace o pripojeni ? Ma ten ruter naky informacni panel /*Diodu, ktera zobrazuje pripojeni ? Nesviti cervene nebo tak neco ? Na zasuvku (asi ADSL) jsi se dival ?
Nebylo by naskodu, ho vytahnout alespon na 5-10 minut z elektrické site a nasledovne ho zapojit, v nekterych pripadech to muze byt nejjednodussi reseni, tak jak obnoveni puvodnich hodnot funkci RESET (v pripade abstence specifického nastaveni) ;-)

• Tak znovu spust to CMD (konsoli) a do ni napsi :

IpConfig

• Vyjede ti par radku s informacemi o pripojeni.
V tech par radkach najdi hodnotu :

Vychozi brana

Okopiruj si jeji adresu (priklad : 192.168.x.xx) a vloz ji do tvého webového prohlizece, vidis Stranku nastaveni tvého ruteru ?
Nebo vis co, proc stracet cas, jaky mas RUTER ? TYP, Oznaceni.