Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi Problém, prosím pomoc.

Zdravím. Od včera mám problém s dvěma notebookama. Oba jsou na W10 už nějaký čas, ale od včera mi prostě nejde, se připojit na wifi. Na mobilech to jde a na PC s XP také. Přes kabel vše funguje. Co to tedy dělá? Dole v liště je obrázek té wifi a nad ním je tam hvězdička, že to našlo sítě. Když rozkliknu, vidím sítě wifi. Dám tu svojí a dám připojit, chvíli to nabíhá a pak to napíše k této wifi se nedá připojit. Včera jsem resetoval večer router, a poté to nešlo, ale nastavení jsem udělal úplně stejné, jako předtím, bez jakýchkoliv změn. Mobily i notebooky bez W10 se připojí hned a nechtějí heslo nic, takže by to mělo být OK, ale tyhle dva notebooky prostě dělají bordel. Router mám D-link DVA-G3671B, asi totál shit od O2 a firmware stejný stále. Mám tu i náhradní a ten se stejným nastavením dělá to samé. Tak jsem myslel, že to dělá právě něco ve win 10, zkoušel jsem updatovat drivery sítě u notebooků a nic. Zkoušel jsem odebrat tu svou síť a znovu ji nakonfigurovat, ale pořád nic. Jediného čeho jsemdocílil je to, že se mě to teď pořád ptá na heslo, ale to dávám urřitě správně a výsledek je furt stejný. K této síti se nedá připojit. Zkoušel jsem i většinu "návodů" podle toho, co jsem o tom našel na googlu, ale nic mi nepomohlo. Prosím o pomoc, jsem zoufalý.

To jsem udělal právě. A pořád to samé. PC stolák mám připojený přes kabel + W10 a funguje to. Ten notas jeden jsem teď zkusil taky na kabel a nic. Koukal jsem, že DHCP mu hodilo hodně divné IP, masku a bránu. Tak jsem zkusil ručně nastavit IP, masku i bránu. A stejně velký kulový(sice už to nepsalo neznámá síť a byla tam ta moje, ale pořád "vykřičník" a nešlo nic). Takže je to divné. V PC win 10+kabel funkční, ale v notasu ne. Jdu zkusit záložní router a nahodit nějaký svůj starý backup, ale pochybuji, že to pomůže.

Tak pardon, aktualizace. Jdou mobily a firemní notebook(win 7) na té naší wifi. Nejdou zbylé notebooky, 1 s win XP dva s win 10, takže to není win 10, ale je to fakt paráda. Vůbec nevím, co mám dělat. Jakto, že mobilům a tomu notebooku, to správně přidělí IP a vše funguje, ale u těch 3 notebooků nic nefunguje? Fakt jsem úplně ztracen.

může jít o směs potíží:
- 11 bezpečných kanálů pro špatně nastavené ovladače (usa), evropa jich používá 13. kde aktuálně vysílá router?
- mobily na wifi způsobují routeru a ostatním zařízením problémy, je to tu obden. nastavit na routeru napevno zabezpečení wifi: wpa2+aes.
- k tomu se může projevovat starý router a jeho mizerný zdroj. máš nevýkoný géčkový klumpr, adsl, tam navíc můžou odcházet filtrační kondy ve zdroji. slabý výkon jeho cpu neutáhne více klientů.

zahodil bych ten krám, nemá cenu ho zaříkáváním probouzet k životu.

Kanály jsem zkoušel tři. 3, pak 6 a pak 8. Ale nic. Zabezpečení zkusím nastavit jak píšete. To, že je ten router krám jsem čekal no. Mám dokonce dva a zkoušel jsem oba a u obou stejné potíže. Mám kontaktovat O2, že chci lepší router nebo si můžu koupit jaký chci, i když beru internet od nich? Oni ho musí nějak předkonfigurovat ne? Tohle jsem nikdy neřešil, tak omluvte, že se ptám. Jinak další aktualizace. Ráno šel internet na notebooku s win xp, ale na dvou s win 10 pořád nic. Pořád "k této síti se nedá připojit". Vždy když dám připojit tak to chvíli nabíhá a dole v liště se u obrázku wifi objeví červený křížek a pak hned zas hvězdička, ale nic se nepřipojí.

Vymenit AP.
Bud sa budes trapit s klientmi a hladat jednu z 1000 moznych pricin, alebo si pomozes za AP das nieco rozumne (s Mikrotikom) a tam aspon uvidis, ci sa klient pokusa napojit na AP, ak ano kde to zlyha a pod.
Win10 su zvlastne, zrovna pred dvoma dnami som preinstalovaval win10 na win7, pretoze sa prestal zjavovat zoznam sieti a neslo sa k ziadne sieti pripojit ani cez klikanie (zoznam sieti hned zmizol aj s celou listou) ani cez cmd. Nepomohlo ani laborovanie s roznymi verziami ovladacov pre wifi.
V 7 funguje ok.

Dovoluji si oponovat :D. Pepa wifi problém: Přibližný počet výsledků: 110 000, win 10 wifi problém: Přibližný počet výsledků: 1 940 000. Jasně, že se to dá skládat různě, ale hlavní je, že pepa má s wifi méně problémů, než win 10 :D.