Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor na streamy a na render

Ahoj budu si sestavovat nový pc a chtěl bych do něj dát procesor i5 6500 chci se zeptat jestli by mi to stačilo na občasné streamy např csgo rocket league atd +ještě jestli render do 60fps s tím bude v pohodě
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Ano.
Ve verzi AMD je vyborna levnejsi (o +- 2.500Kc) alternativa FX 8320E, ktery s nizkou spotrebou dokaze podat vyborny vykon se svymy <4Core/8Modul> (8 logickych srdci) v Multy-Threading aplikacich, pri spousteni vice aplikaci v pozadi a ne jen, stream, VMachines, DX12 etc.
* Generace FX xxE, je vylepsena verze sveho predchudce, kde ze '120W' je jen na nakych '80W', coz i v otazce nakupu zakladni desky usetris, jelikoz nepotrebujes zakoupiovat zakladni desky s podporou 120W CPUs

To se jeste pripojis pres jakou IP ?
V cem má uvedená 2x levnější ALTERNATIVA (zda-li tomu slovu rozumíš) CPU FX problém na uvedené pozadky, o kolik uvedené i5 na uvedené pozadavky bude větším přínosem, za jakou cenu? Nebo más s uvedeným CPU nákou 'vlastní' zkusenost o kterou by jses chtels podelit ?
* Navíc FX nemá zamkly násobic, kde jde lehce OC na 4.4Ghz na průmerném AirCool, kde na 'Rending' je velmi blízko intel i7 S|I Bridge (Na Stock taktu).

Ono,FX 8320 E je lehce vykonejší a má hlavne vylepsenou Thermologii kde je jen na nákých 85W, 8320E vs 8320 mám porovnané zmerené (na základní desce MSI AMD 970), kde 8320 je lehce vykonejsí nez 8320 hlavne na Single Core skoro o 20%, skoda ze v této verzi nevysel pred 3 lety ..

chci to hlavně na hry a na to aby byl pc tichý a nevytopil celou místnost a to pochybuju že amd splňuje

• Bavime se o verzi <8320E> které ma stejné 'TDP' jako Intel i7@2600 95W, nic spolecného s AMD 120W CPUs , co chces topit ?
Navic na rendovani je rychlejsi (na svém zakladnim Stock taktu bez OC) jako 2x Drassi i5@3570K : http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-fx-8320e- processor-review,11.html
* Bavime se o Rendovani, kde Mensi vysledek = Lepsi (kratsi doba zpracovani)

• Ale to je ted vlastne jedno, protoze ted hledas Notebook, uz asi nechces Rendovat stahlé videa jak hrajes ale uz chces jenom hrat, mozna ze zitra budes chtit PC na Strih a pak herni NTB na internat na 60FPS ..