Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení dvou počítačů k internetu přes router a usb adsl modem?

Ahoj odborníci potřeboval bych docílit toho abych moch z PC2 na internet. Na PC1 je připojen obyčejný usb adsl modem, který se vytáčí dial up a UTP kabelem je PC1 připojen do routeru SMC barricade 2804WBRP-G... PC2 je připojen také UTP kabelem do routeru a na něm bych potřeboval rozchodit net. IP adresy jsou default automaticky PC1 192.168.2.100 a PC2 192.168.2.101. Brána 192.168.2.1 maska 255.255.255.0 Windows XP mají oba Jak na to poraďte???? díííky
Změna předmětu, původně: Připojení dvou počítačů k internetu přes router a usb adsl modem???
Jeden otazník plně postačuje. (anarchist)

Buď můžeš vyhodit tu barricadu, nebo ten USB modem (já bych vyhodil tu USB sračku). Obojí používat nemá smysl.

Zbytek si můžeš laskavě najít na této poradně, už se to tu řešilo (jak sdílení netu přes PC s windows, tak nastavení routeru).

a k čemu ti bude router na LAN? Router byl odjakživa "spojka" sítí, mezi dvěma PC ztrácí jaksi smysl, když to jedno PC musí dělat funkci routeru - další router na LAN je pak opravdu pro kočku.

Jinak já používám Asus WL-500, ten taky nemá DSL modem. Ale já to dělám tak, že DSL router používám jen jako bridge a PPP spojení se vystavuje z Asusu. Ale tak jako tak potřebuješ DSL router. Dnes se jednoportové DSL routery dají pořídit za hubičku, takový Asus AM602 stojí v koncovce okolo tisícovky:

http://asus.mironet.cz/asus-am602-adsl-modemrouter- 1xeth-1xusb-splitter+dp71748/

nedostatky? O žádných zásadních nevím. Používám tyhle routery defaultně (už jejich předchozí verzi TI4631, která je totéž, jen v jiné krabičce) a kromě "malého" bugu, že čas od času umře interní DNS resolver (jinak vše jede dál a dá se to obejít tím, že do DNS pole DHCP serveru zadáš DNS server od ISP) to jsou naprosto pohodové routery. Pokud navíc použiješ za tím další router, tak jsi z obliga zcela, neboť jej nastavíš do bridge, a pak to jede furt..

P.S.: jinak tyhle DSL2+ routery (myslím HW) jsou jedny z nejrozšířenějších, stejná střeva má i třeba D-link 584