Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač pro syna

Dobrý den, prosím vás o radu. Chtěla bych 14-ti letému synovi koupit k vánocům notebook. Převážně na hraní her a tvorbu prezentací do školy. On si vyhlédl tenhle...prý je pro něho optimální, pro mě zase cena. Ale počítačům nerozumím a nerada bych koupila něco nevhodného. Děkuji vám za pomoc.
https://www.mall.cz/notebooky-uhlopricka/lenovo-id eapad-300-17isk-80qh008yck

To je kancelarsky notebook, na prezentace OK, na Solitair OK, na ty hry co pises nize ani nahodou. Notebook na hry musi mit primerenou grafickou kartu a HQ procesor, takze cca. od 20.000Kc vyse.

Zvazil bych koupi stolniho pocitace, ale pokud to bude uplne komplet a momentalne doma nemate nic ani monitor, klavesnici, mys, tak pocitej, ze i ten se bude k tem 20.000Kc blizit, ale zase se na tom budou hrat hry klidne 5 let i pri trose skromnosti dele. Notas syn odvari hrama do 2 let, hry jako Far Cry 4 jsou totiz velmi narocne a s potrebnym vykonem stoupa teplota komponent, coz je u notebooku problem, jednoduse to neuchladi a casem zdechne, u PC je dost mista na odvod vzduchu, takze to radove vydrzi uplne jinou dobu v podstate do konce zivotnosti jednotlivych komponent.

Takze pokud je potreba notebook do skoly, tak asi pujde i ten vybrany ale bez her, coz asi synatora neuspokoji.

Jestli to netreba prenaset a jde hlavne o to, aby se syn mohl doma pripravovat do skoly + si sem tam vydechnout, tak se to taky da udelat tak, ze se ted koupi nejaky PC zaklad s integrovanou grafikou na tu skolu a treba priste (narozeniny apod.) se dokoupi herni grafika, coz je hnedle usetrenejch cca. 5-8 tisic, ktere by treba pozdeji byly vydany za jiny darek.

Dalsi vec, ze ted pred vanocema obchody s vypocetni technikou dost podrazili, takze zase treba by byla i mozna domluva nechat pod stromeckem poukazku a vyresit to v lednu, zase by se nejaka koruna usetrila, ikdyz jestli je to mysleny, aby si syn mohl vydechnout prave o vanocnich prazdninach, tak to jinak nez ted nepujde. :-/

Ve čtrnácti by snad měl už chápat, že každá sranda něco stojí! A vzhledem k tomu, že chodí (snad) do školy, kde se vyučuje i předmět věnovaný výpočetní technice, měl by mít schopnost najít si informace jako jsou minimální požadavky na daný aplikační software.

Tak kdyz tak sem klidne napis, zkusime ti na CZC vybrat nejaky PC, aby to bylo v norme. (CZC se tu preferuje z toho duvodu, ze nejlepsi je skladany PC z hlediska toho, ze mas vsechny komponenty pod kontrolou a presne vis co kupujes a oni nabizi sestaveni zdarma, jinak pokud najdes nekoho jineho, kdo ti zdarma PC sestavi, tak samozrejme neni problem koupit kdekoli jinde, ale zatim jsem nenarazil na nikoho, kdy by se to vyplatilo, vyslo to v konecne sume levneji.)

No tak jestli je dost rozumný,tak to s ním prober a dej mu vybrat-buď ten slabý notebook pod stromečkem nebo mu ještě pár tisíc přidáš na stolní PC,ale to až po vánocích v lednu.Třeba se nezačne těšit na vánoce,ale rovnou na leden.A ten stolní PC si může postupně vylepšovat a zahraje si mnohem líp.Tu grafickou kartu je mu možno slíbit třeba za dobré vysvědčení-čím lepší známky,tím lepší karta.A máš půl roku čas šetřit.:-)