Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HAL3000 - doporučte jinou základní desku

Čau lidi, prosím Vás..mladší brácha má tuhle sestavu: https://www.czc.cz/hal3000-game-maxveri-x4-860k-8g b-1tb-gtx960-w8-1/166993/produkt , zhruba rok a přestali fungovat usb porty a porty na zvuk..prý odchází i grafiky, aspon to píšou v komentářích na czc..je to údajně špatně složené, takže hádám,že asi špatná deska..mohli by jste mi doporučit nějakou jinou základovku na tuhle sestavu(samozřejmě kterou pude vylepšit) časem mu tam chci hodit svojí 980 a koupit si 1070 nejspíš, ale to je vedlejší..prostě PORADTE mi jinou základní desku na které to pojede bez problémů, děkuji :)
Změna předmětu, původně: HAL pc
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Na to všechno jste přišli jak?! Tedy mimo nevhodného užití platformy FM2 na zapařovací účel? Deska samotná až taková hrůza není a fatální chybu při složení nepředpokládám, když to rok fungovalo.
S jakými právy k systému údajný bratr pracuje jako uživatel?

Pokud jde opravdu o HW závadu, tak bych to poslal na reklamaci.
Jinak by tam měla jít použít v podstatě jakákoliv současná FM2+ základní deska. Ale vylepšení už v případě FM2+ moc nehrozí, protože tato platforma končí a žádný nový CPU pro ni už nebude. Výměna za X4 880K by moc výkonu nepřidala, takže pak už jedině vylepšit grafiku a doplnit SSD.