Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor 27"/34" s FHD rozlišením

Zdravím vespolek,
chtěl bych se zde zeptat majitelů 27"/34" monitorů s Full HD rozlišením.
Mám v plánu si pořídit nový monitor, avšak nemám finanční prostředky na QHD rozlišení a to jak pro monitor tak ani na grafiku. A tak mě zajímá zda je rastr u těchto monitorů velký problém. Od monitoru sedím +- 1m a tak si myslím, že by zde nemusel být až takový problém, ale i tak se chci nejprve zeptat Vás vlastníků, kteří s těmito monitory přišlo do styku.

Jak to vidíte, jde to na takovou vzdálenost poznat, nebo bych měl radši vzít o mnoho levnější FHD 29".

Vec nazoru mozna, ale "27" a rozliseni FHD je opravdu maximum, je to akceptovatelné, ale pixely jdou videt, nad "27" bych urcite doporucil na misto rozliseni <FHD> radeji <2K/QHD>. I tak na praci, bych vetsi monitor na praci z 1M nedoporucoval, sice pouzivam jak "27"/* AOC, ASUS, tak i "24/ TN panel Asus VG24", ale tak rozdil tam je, budes vic behat, pro nekoho to muze byt vic chaotické, neprehledné.[/i]
* U toho ASUS hodne pouzivam pri praci polohu 90°

Mám 27" LG, nosím brýle dost silné 6 dioptrií, jsem metr od toho cca 5 hod/den.
Velice dobře se na to zvyká a má to spoustu nastavení pro každého. Dnes bych doma menší nechtěl.Dá se to vyladit pro příjemný a pro oči šetrný pohled.Velký rozdíl je v zapojení VGA a HDMI.S HDMI je to luxusní na filmy i na hry.