Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problikávání LCD monitoru

Dnes jsem koupil širokoúhlý monitor s tv tunerem LG198WA. Jede na rozlišení 1440x900x60Hz, připojený přes VGA. Na tmavých místech obraz problikává (jemné prolínání přes bílou) - podobný jev jako obnovovací frekvence 60Hz na CRT monitoru. Při nižším rozlišení je na výběr obnovovací frekvence 75Hz, avšak při přepnutí na toto rozlišení problém přetrvává. S původním 19" LCD monitorem byl obraz při rozlišení 1280x1024x75Hz čistý. Můžete mi poradit, co by mohlo obraz rušit? V manuálu je při připojení přes VGA doporučené rozlišení 1440x900x75Hz, při tomto rozlišení mám však s grafickou kartou ATI Radeon 7500 128MB na výběr pouze obnovovací frekvenci 60Hz. Může to být grafikou? A ještě bych se chtěl zeptat, proč je v manuálu při připojení přes DVI u rozlišení 1440x900 uvedena frekvence pouze 60Hz (u VGA 75Hz).

Dnes jsem se konečně dostal k tomu, abych na koaxiál přiletoval 2 keramické kondenzátory o kapacitě 1000 pF. Obraz z počítače přestal problikávat. Teď mám opačný problém, zapnuté PC ruší televizní signál. S tím už ale nic dělat nebudu, protože počítač a televizi nepoužívám současně. Přesto kdybyste věděli, jak to odrušit, každou radu rád uvítám.