Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Hlučné hdd

Dobrý den, mám hlučné hdd po výměně gr. karty: r9 380 a zdroje: 520W, nevím, jestli to s tím nějak souvisí nebo prostě už má hdd svoje nejlepší léta za sebou, mám ho každý den v provozu 2 - 3 hodiny už skoro 3 roky
Může mi někdo prosím doporučit nový hdd do 1500,- kč který nebude hlučný?
Popřípadě jak se dají data zálohovat a poté přemístit do nového.

děkuji.
Pokračuj pod původním nickem v některém z minulých dotazů nebo se jdi léčit.
"ses naprostej blb a jsem si jistej ze nejsem ani prvni a ani posledni clovek kdo ti tohle rekl ty smutnej chudacku"
Zkopírováno včetně chyb. (karel)

Bud nejak odchazi disk a nesouvisi to nebo ti ten disk rezonuje ve skrini, to ale muze kazdy, pokud skrin nic moc. Jedinne si koupit SSD a tenhle disk pripojit do USB boxu a mit ho na zalohy, jestli je to tou rezonanci.

To záleží jak vibruje, pokud vibruje ten disk. Hluk vydávaný HDD je obvykle ze dvou zdrojů:
1. Plotny, ložiska hnacího motoru- Pokud jsou plotny při daných pracovních otáčkách nevyvážené, pak dochází k vibracím celého disku.
2. Pohyb ramene s hlavičkami - s tím se mnoho dělat nedá, AAM obvykle je dnes nedostupné.
Jak je na tom ten disk, to lze vyzkoušet.
Dovedete si vůbec představit skříň, která sama o sobě váží cca 15kg? A i přesto může rezonovat.

Mno, ten Scyte je jeden z nejlepší udělátorů tohoto typu. Položit na dno tajné skříně to může sice také, nebo vyndat gumu ze spoďárů, ale obojí má problém z hlediska mechanického - do skříně neradno kopat a nutno přesunovat velmi opatrně. Další je chlazení - HDD se chladí hlavně svými boky, nebo musí být aspoň v malém proudu tekutiny ve skříni.