Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání monitoru, režim spánku

Dobrý den, prosím o radu s vypínáním monitoru. Monitor se mi vypíná vždy po 10 minutách když nehýbu myší (např. hraní hry s gmepedem, sledování filmu). v nastavení mám nastaveno vypínání monitoru po 45 minutách. o druhou radu prosím s nefungujícím režimem spánku. Počítač se nevypíná do režimu spánku, i když mám v nastavení uvedu že se za 60 minut má vypnout do režimu spánku. Nevím jestli tyto problémy spolu souvisý, mám takoví pocit že to souvisí s OS, ale v tomhle se moc nevyznám. Děkují moc za rady.

uspávání může být nastavené i v osd menu monitoru, třeba na těch 10 min.
čím je monitor připojený - nějaká redukce?

Počítač se nevypíná do režimu spánku

špatná instalace ovladačů, nejspíš chybí základní chipset driver, u domácích instalací je to běžné.