Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade pc nebo ps4?

Dobrý den.
Na vánoce jsem plánoval pořídit k pc i ps4 ovšem můj pc není zrovna dělo a upgrade by mu asi slušel. Chtěl jsem se zeptat vás jaký na to máte názor? Bude lepší koupit ps4 a pak třeba za dva roky rovnou koupit celý počítač nebo se mi více vyplatí upgrade pc a později jít do playstationu (třeba Pro nebo možná ps5, kdo ví). Hry hraji na obou platformách exkluzivity znám dobře a je spousta titulů jen pro ps4 na které se dost těším, ovšem je i spousta her na pc které bych si v budoucnu rád zahrál a má momentální sestava už to nezvládá tak jak bych si představoval.

Upgrade by byl z : FX8300 na https://www.czc.cz/intel-core-i5-6500/178263/produ kt
r9 380 tu bych zatím nechal a později bych to viděl na gtx 1060/1070
16gb ddr3 1600mh na https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-16gb -2x8gb-ddr4-2133_3/188510/produkt
MSI 970 GAMING - AMD 970 na https://www.czc.cz/asus-b150-pro-gaming-intel-b150 /184444/produkt
Zbytek bych chtěl nechat jak je, tedy pokud to bude možné (wd blue 1tb, Seasonic S12II-620, CoolerMaster Force 500) Jen si nejsem za boha schopný si vzpomenout jaký mám chladič na procesoru vím jistě že to není chladič dodávaný k procesoru, ale nejsem schopný zjistit jaký to vlastně je a právě nevím jestli by spolu byly za dobře s tou i5.
Vyplatil by se tento upgrade? Jaký by byl zhruba procentuální nárůst výkonu hlavně ve hrách?

ps: Ještě bych měl dotaz k windowsu. Mám OEM verzi, znamená to že s upgradem by bylo nutné koupit další win.?

• Ano zakoupit PS4 PRO a pockat na novou radu Intel (jaro 2017 ?) popripade grafické karty s VRAM HBM2 je také moznost.
* Zda-li jen na hry, PS4 PRO ma k dispocici :

BR ctecku HDR
8Gb DDR5 RAM
8Core JAGUAR CPU
GPU s vykonem  4.2Tflops (nechavam na overeni)

nevim kolik by stalo PC stejnych parametru ..

Ano, Intel s AMD posunuly Kaby Lake a ZEN na Jaro 2017, nekde u prilezitosti bude 'JANUARY 5-8' CES 2017 (Consumer Electronics Show). : www.cta.tech bude predstaven, nasledovne nebu trvat nez bude okolo brezna by se mel ukazat na pultech.
* Po vyprazdeni STOCK nynejsich modelu, navic Intel nak nespechal s vyrobou.

Tvuj soucasnej pocitac neni nijak extremne spatnej, hlavne ti tam chybi SSD, takze to bys mel vzit pri upgradu take v potaz. Kaby Lake behem prvni pulky pristiho roku je v podstate jen nataktovanej Skylake, na to rozhodne cekat nemusis, zvyseni vykonu nekde okolo 3% oproti soucasne generaci. Na co bych pockal je Zen od AMD, preci jen s i5 si oproti FX8300 polepsis jen malo a jestli hrajes na nejake vyssi roliseni nez fullHD, tak je tam i otazka grafiky, ze by mela byt GTX1070, ktera rozhodne neni levna a navic k te by to uz chtelo i7.

Mozna se ti ted vyplati ten PS4 Pro a pocitac az casem.

S Windows nevim, driv proste clovek zavolal na Microsoft, ze na svem rozbitem pocitaci vymenil nefunkcni desku a tim padem musel i procesor a aktivovali mu to po telefonu, ale jak je to ted s Windows 10 netusim.

ze by mela byt GTX1070, ktera rozhodne neni levna a navic k te by to uz chtelo i7.

• K té by stacilo i to FX 8300 ;-)
* Zrovna jedno FXko namontované mam + R9 Fury Nitro X, kde s nim nema zadné problémy, navic na FX + Fury + DX12 podava hodne dobré vysledky, dostatecne dobré natolik a by stali zazminku, kde kuprikladu Battlefield 1, Ashes of the Singularity (zapotreby vice jak 8Gb RAM) na DX12 na monitoru 2K jsem nepadl pod 100 FPS vse na ULTRA. Pri NE pouziti stinu Nvidia PCS a vyhlazovani na MAX, neni problém se drzet na 144Hz + FreeSync, kde hra vypada a jede velmi velmi dobre