Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno BSOD- konec mého PC

Čau, už pár dní mi PC vždycky při spuštění háže BSOD- Page fault in nonpaged area. Na internetu jsem se dočetl, jak to spravit, nicméně to počítá s tím, že se uživatel nějak dostane do systému. Zkoušel jsem vyměnit RAM, spustit v Safe módu, možnost opravit PC, poslední známou konfiguraci i možnost spustit Windows normálně, ale nic z toho nepomohlo, resp. mi to házelo pořád tu stejnou hlášku hned po spuštění. Taky jsem zkoušel přeinstalovat Win, nepomohlo. Nevíte v čem by mohl být problém? Znamená to, že můj dědula je pod kytkama?

Intel Core 2 Quad 2.66 Ghz
NVidia GeForce 650Ti
2 GB RAM (zbylý dva chcíply)
Gigabyte GA-G31M-S2L

V tomto případě stačí i ve skříni - deska má čipset s GPU, a má VGA výstup, pokud má i monitor VGA vstup, pak pochopitelně vymontovat dedikovanou GK (ulehčí se zdroji), jeden modul OP, HDD odpojeno, vše ostatní v USB také, mimo klávesnice a bootovatelného média. Předpokládám, Že pan "laik" bootuje Memtest z média a nepoužívá nějakou úchylárnu pro MSW.

Když jsem dělal Memtest (nejaký ten den zpátky), tak se mi tam pár errorů objevilo, bohužel jsem laik,

Tak snad i "laik" by mohl pochopit, že se neměla objevit žádná chyba ani po osmi hodinách testu!
Zkusit jiný zdroj také není od věci.

Co myslíte tou minimální konfigurací?

Tím pochopitelně mám na mysli minimální konfiguraci!

Modecom Feel III- 500 ATX

tipuju, že tento totálně shitový zdroj částečně poškodil základní desku ...

2 GB RAM (zbylý dva chcíply)

...a odnesly to paměti. (možná i jiné periferie na desce, to třeba zjistíš časem)

co s tím:
- vyměnit zdroj,
- paměť zkusit v jiné desce, jestli s jeho řadičem taky chybuje.
nejlepší by bylo nafasovat vyřazený kancelářský pc z fabriky. mohl by mít podobný hw, ale kvalitnější.