Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problem s HDD

Mam takovy mensi problem. V BIOSu a systemovem zarizeni se mi hardisk objevuje ale v Tento pocitac, nikoli... poradite mi nekdo, pls? :-| Dekuju
Hardisk mam SEAGATE 250GB IDE.

jen na vysvětlenou: bios počítače ti identifikuje disk podle epromky ("espézetky") výrobce, aniž by viděl celý obsah disku nebo zda je nějak rozdělen.
nový samostatný disk z obchodu je vždy nenaformátovaný, nikdo neví jaký souborový systém potřebuješ použít (fat32, ntfs, ext2) a případně jak předrozdělit pro systém a pro data.
čili pokud v tento počítač nemá písmeno, je obvykle nenaformátovaný.