Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Datové uloziste

Ahoj všichni,

Potřebuji datové úložiště abych na nej měl nejen přístup doma přes Wi-Fi, ale zároveň se vzdáleným přístupem. Koukal jsem na různá zařízení ale trochu se ztrácím. Nedoporucil by mi někdo jak vybrat? Popřípadě nějaké osobní zkušenosti s nějakou značkou? Cena max 10 000.

Děkuji moc za radu

Najprv pouvazuj nad tym, co si mozes obstarat uloziste len zaregistrovanim niekde na internete. Ponuky cioud sluzieb tohoto typu su napr.:

Mega 50 GB
Google Disk 15 GB
OneDrive 5 GB
iCloud 5 GB
Dropbox 2 GB + 0,5 GB za doporučenie
Amazon Cloud Drive 0 GB

Uvedene kapacity su bezplatne.

Kazde z uvedenych ulozist sa da za nejaky (nie velky) peniaz rozsirit.

Nebudem doporucovat ziadne LAN NAS zariadenie, lebo ja sam mam s tym zle skusemosti. Potrebujes k tomu pevnu IP adresu, alebo platenu sluzbu napr. dyndns a router, co podporuje vzdialeny pristup. Ak sa ti spojenie rozpadne, na dialku ho neobnovis. Musis priebezne udrziavat data v NAS, zalohovat a pod. U cloud ulozist to spravuje poskytovatel.