Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kaspersky rescue disk ukládá aktualizace do oddílu "rezervováno systémem"

Ahoj,

chtěl jsem si nechat preventivně prosvištět PC (Windows 7) s Kaspersky rescue disk.

Bohužel aktualizace virové databáze ukládá do oddílu "rezervováno systémem" a jelikož tam je jenom 70MB volného, tak skončí stahování aktualizací chybnou.

Přehodil jsem v PC disky na jiné SATA, ale nepomohlo.

Volbu na změnu uložení pozic jsem v nabídce Kaspersky rescue disk nenašel. Jak přesvědčit Kaspersky rescue disk aby se netlačil do oddílu "rezervováno systémem"? Děkuji.

ziaden program s tymto nema mat co za problem.
nepouzivaj taky bordel, pretoze toto je tak elementarna vec, ze s takouto chybou to nema ist vobec do sveta,

...samozrejme ak si sa predtym ty sam nehral s particiami, nepriradil tej syst. particii pismeno aby bola viditelna a dostupna...to sa potom necuduj, pretoze si si to sposobil sam.

Já jsem na ní nikdy nesahal.

Po použití Kasperský jsem musel přiřadit písmeno a ten obsah co tam Kasperský vytvořil vymazal. Aby nebyl celý oddíl zapráskaný. Pak jsem zase písmeno odebral.

OS zůstal normálně funkční, tak aspoň že tak. Bitovou kopii ale mám, tak jsme byl trochu klidnější.

je to jednorázový čistič / záchranné cd, ne pravidelně používaný nástroj. pokud ho tak používáš, je něco se správcem toho pc špatně - především důvod, že ho vůbec musí použít.

řešení to samozřejmě má: zbavit se boot oddílu.
jeho obsah zkopírovat na systémový oddíl c:, nastavit ho jako aktivní, původní rezervovaný oddíl skrýt.
pro kopii obsahu bych použil hirens boot cd, diskové operace zvládají bootovací partition managery.

jako vždy je ovšem lepší virům a rootkitům předcházet, například eliminací všehoschopného správce.

Nakonec jsem to udělal tak, že jsem ten oddíl zvětšil, aby se tam ta virová databáze vlezla.

Problémy s operačním systémem nepociťuji, ale chtěl jsem si být jist, že mi nic neuniklo.

Žádný stálý štít nějakého antivirového programu nevyužívám, tak jsem chtěl zkusit, jestli je systém opravu čistý.

Process Explorer
Autoruns
ESET Online Scanner
Malwarebytes' Anti-Malware
Kaspersky Rescue Disk

nic nenašly, takže by měl být systém čistý, udělal jsem si s Acronis aktuální zálohu OS a zkusím pro-skenovat zase za čtvrt roku. Třeba "usnu na vavřínech" a něco pronikne.