Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Která funkce zabraňuje podtaktovávání Procesoru ?

Dobrý podvečer, chci se zeptat která funkce v BIOSU zabraňuje tomu aby se mi procesor nepodtaktovával při vyšší teplotě procesoru.. Když zapnu hru Black Ops 3 tak mám nepříjemné záseky hra jede plynule na 40FPS pri Full HD ale prostě po 5-10 vteřinách mám takové nepříjemné záseky jako kdyby "záškuby" a potom chvilku to jede plynule a potom zase záškub.. A všiml jsem si toho že když je procesor na 60 stupních tak to ty záškuby nedělá ale jak mile je nad 65 stupních tak se to škube.. Ale taky jsem si všiml že se počítač snaží ty jednotlivé jádra procesoru podtakovávat aby se ochladil procesor.. Ale já mám velký chladič Scythe a nad 70 stupňů se ten procesor prostě nevyšplhá průměrně jede na těch 65-68 Stupních.. Proto se chci zeptat jaká funkce zamezuje tomu aby se procesor nepodtaktovával při vyšších stupních ?? Děkuji

Tak jsem dál otáčky na plno vyzkoušel a rozhodně je to lepší ale pořád se to škube teď už jen když je ve hře nějaká akce nebo effekt anpř výbuch granátu a občas se to škubne ale už to není tak pravidelné.. a teplota je na 65-66 stupních předtím byla i na 70.. a ta funkce procesoru kvůli tomu podtaktovávání se nedá vážně vypnout ? ani v BIOSU ?? pořád se to snaží podtaktovávat.. Teploty bych se nebál jak říkám nad 70 stupnu se to nevyšplhá a teploty pod 70 stupnu jsou jeste v pohode ne ? Ale v programu Core Temp jsem si vsimnul u Temperature Readings: toho že tam je Tj. Max: 70 stupnu to znamená ze když se teplota procesoru bude priblizovat té 70 tak se bude cim dal vice se snazit podtaktovávat čím blíže je k těm 70 stupních ??

AMD Athlon X4 760K Quad Core (Richland) který je přetaktován (od kamaráda, který se v tom vyzná a je z toho oboru) na 4.50Ghz z původních 4Ghz.. mám ho takhle přetaktován už asi 8 měsíců a neměl jsem sním žádné problémy jen teď se trošku zvýšila teplota ale to je kvůli náročnosti té hry.. Jinak PC bylo komplet vyčištěné včera včetně chladičů atd..

Právě kvůli tomu přetaktu mi kamarád doporučil si koupit ten velký chladič scythe který by to měl s přehledem uchladit.. https://www.alza.cz/scythe-tatsumi-scttm-1000a-d24 30245.htm?kampan=adpla_vyrobci_Komponenty_low&gcli d=CLLx0KGqztACFZMy0wodSOUM6Q?layoutAutoChange=1 ten přesně mám.. Ale taky si vzpomínám že k tomu nebyla taková ta pasta a tak jsem ji tam nedal vyzkoušel a teploty nešli nad 55 stupňů většinou kolem 50-52 a tak jsem to odložil a neřešil jsem to.. Myslíte že ta pasta bude mít velký vliv na to ochlazování CPU ?? a když tak o kolik tak zhruba stupňů to půjde dolů ??

Žádnou pastu jsem tam ještě nedával.. A jinak to dělám křížovou metodou kdy si do prostředku procesoru dám pastu ve tvaru X a potom přikládám chladič a vždy když jsem odendal (časem) chladič tak byla rozetřena skoro všude až na ty okraje.. takže tak z 90% byla pokryta..

Stačí malá kapka doprostřed tepelného rozvaděče CPU. Lépe žádná pasta než moc. Na tom chladiči byla nejspíše nanesena, nebo tam byl aspoň pytlíček s bílou pastou.
Pozn.: Lépe, než běžet kupovat pastu, by bylo by lépe chladič demontovat, vyčistit styčné plochy isopropyalkoholem, nebo aspoň ethyalkoholem (líh) a znovu pečlivě namontovat a s citem rovnoměrně přitáhnout.

aha tak děkuji za rady.. :) jinak co se týče té pasti tak to je v pohodě já to mám zítra při cestě do práce, a ještě se poradím s kamarádem jakou použít a jestli vůbec nebude lepší ten procesor vyměnit přeci jen není nejmladší :D.. ale i tak děkuji :)

Ještě mně napadlo jestli také nesnižuji výkon procesoru tím že mám 2 monitory připojené ? jedná je ve Full HD a druhá je obyčejné HD.. má to hodně velký vliv na výkon procesoru, když je připojeno více jak 1 monitor ? co kdybych odpojil 1 monitor snížili by se teploty procesoru?