Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klonování z HDD na SSD

Ahoj, mám dotaz. Koupil jsem si nový SSD Samsung 850 EVO - 500 GB, ale naskytl se jeden problém. Nemám k němu sata - usb adaptér. Jedná se o klon HDD v ntb bez dalšího sata portu uvnitř. Díval jsem se na pár videí, zda by to klonování nešlo bez něj a něco jsem sice našel, ale nějak jsem to nepochopil.
Šlo by to i bez toho adaptéru? Pomohli byste mi, děkuji. :-)
PS: Kapacita paměti je dostatečná.

Ty disky v NTB bývají rozdělené výrobcem do partyšn, třeba se skrytou. Kdo nikdy předtím neklonoval disky (partyšny), tak si prožije chvilku napětí jak to asi (ne-)dopadne v cíli.
Nabízí se otázka, jestli je lepší operační systém nainstalovat na SSD čistě (a data sesynchronizovat obyčejným kopírováním), aby sestavený OS pro HDD nemělo něco co by SSD nedělalo dobře.

Dej sem odkazy na ty videa, to jsem zvědavý o čem ses zmínil. Notebookové zařízení bývá často jiné než to co se dává do desktopu, optická mechanika, jako plán dočasnéhgo nahrazení za ten SSD, v notebooku může mít užší napájecí konektor, menší počet pinů a bez adaptéru napájení to nedáš....

Ještě jsem se chtěl zeptat, SSD mám nainstalované a vše běží, ale start ntb je fakt pomalý. Je něco, co by mu mohlo pomoct? Zkoušel jsem ho optimalizovat přes ten sw, co dodává Samsung, jenže to moc nepomohlo.
Když jsem měl ještě starý HDD (5400 ot.) najel za cca 6 sekund, teď mi ntb najede za cca 15. Mohli byste mi poradit, jak ho nějak více optimalizovat?
Děkuji. :-)