Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno IP kamera priamo do notebooku

Je možné zapojenie IP kamery priamo do notebooku lan káblom? Alebo je na zapojenie potrebný nejaký router ktorý vytvorí potrebnú sieť k prevádzke takejto kamery? Resp. V notebooku je možné vytvoriť si fiktívnu sieť a k nej pripojiť kameru aby bola pojazdná?
Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

A teraz celkom nechápem o čo ti ide. Chcel si priamo káblom prepojiť kameru s notebookom. Ak to urobíš, tak musíš na oboch nastaviť pevnú adresu. Sieťová karta notebooku, ktorá nie je s routrom spojená, od neho tak nejak adresu nedostane, lebo sa nevidia. Ak máš v notebooku viac sieťových kariet, každá musí mať vlastnú adresu. Či už ju nastavíš na pevno, alebo ju dostane automaticky.
Číslo domu (sieťové meno ntb) je síce rovnaké, ale číslo bytu (IP sieťovej karty) musí byť iné. Aby si sa mohol bez toho , aby si musel používať výťah baviť zo svojou kamerou, musí bývať ta tvojom poschodí

Konkrétne teda 192.168.0.XYZ

Ak sa presťahuješ o poschodie vyššie na 192.168.1.XYZ, musí sa aj tvoja kamera.
Aby sme nemuseli búrať stenu, napíš ako to má vyzerať celé aj s pripojením na internet. Ak nechceš aby na kameru videl niekto iný v sieti, tak tam ide určite nastaviť prístupové heslo.

Nehovorím o wifi kamere ale o ip kamere teda sietovej kamere. Preto sa pýtam či je potrebná sieť teda nejaký router alebo sa dá vytvoriť sieť aj v notebooku. Teraz mi napadlo že predtým som kameru napojil priamo len do ntb, nastavil a fungovala. Len uz neviem ci pri tom nastavovani vyzadovala aj siet (v ktorej som bol s ntb cez wifi) alebo nie.