Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna konektoru ntb ASUS

Dobrý den.
Mám notebook ASUS K53E. Je tam nabíjecí konektor 5,5mm x 2,5mm. Ale už po třetí se mi konektory "pokazily".
Prvně jsem si koupil novou nabíječku, s ní to šlo o chvíli déle, ale pak to přestalo jít znovu. Tak jsem to dal do servisu a vyměnili mi konektor v ntb.
Po roce zase. Vyměnil jsem prvně konektor v ntb a šlo to. Ale teď to zase blbne. Nevím jestli vyměnit nabíječku nebo konektor v ntb.
Ale zajímá mě. Jde tam dát jiný konektor, který by se nemusel tak kazit ? Nebo jak se vyvarovat tomu, abych to nemusel co rok měnit ?
Děkuji

Pardon, že se ozývám až dnes, ale včera jsem se k PC už nedostal.
Jde o to, že notebook používám denně a hodně jej přenáším, to vypovídá i o opotřebení konektoru. Mám už slabší baterku, tudíš jsem na el. síti takřka závislý.
Při přesouvání samozřejmě nabíječku vypojím a pak ji zase připojím. Jednou jsem zkoušel ohnout ty plechové "trojúhleníčy" v jacku ohnout směrem k tyčince a zase to na chvíli šlo, ale jednalo se tak o den. Jinak se mi teď stává to, že furt bliká síť-baterie-síť-baterie.

Značí to, že za kabel taháš, nebo jej ohýbáš (u konektoru).

Netahám, dávám si na to pozor, ani jej neohýbám.