Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Selhání aktualizace Win. 8.1

při spouštění Win. po jejich restartu se na modré obrazovce píše, že se nepovedlo dokončit aktualizace, že se systém vrátí do předchozího stavu. (volný překlad)

Zkoušel jsem obnovit systém do předchozího stavu, nástroj vyčištění disku (včetně systémových souborů), chkdsk /r , smazat Temp ve Win., smazat všechny aktualizace ze dne, kdy se to nepovedlo, WindowsUpdateDiagnostic (Windows update i Background Intel. Transf. Service). WindowsUpdateDiagnostic jsem pouštěl několikrát, pořád nacházel a úspěšně opravoval nějaké chyby.

KB3110329, 3138962, 3197874 (v historii se píše "pending restart", přestože už několikrát proběhl)

Je možné toto nějak opravit ?

bývá primární a navíc aktivní. s aktualizacemi to nesouvisí.

můžeš zkusit stopnout automatické aktualizace, smazat obsah adresáře C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download, smazat/přejmenovat přehled C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\DataStore\DataStor e.edb a restartovat.

když to nepojede, nic se neděje. je to jedna z nejzbytečnějších a v posledních letech i nejméně spolehlivých funkcí windows.

I used Microsoft Support. They connected remotely & tried the same things. They then said they are seeing 0x800F0922 on systems where there is no "System Reserved".

www.eightforums.com

můžeš zkusit stopnout automatické aktualizace, smazat obsah adresáře...

Zkusil jsem, nepomohlo. Potom jsem se přihlásil pod admin účtem, bylo tam zablokované obnovení systému z minule. Potom zafungoval Refresh. Většina aktualizací se nainstalovala, zbývá ještě pár. Po několika restartech je v aktualizaci už delší dobu hláška "Checking for updates...". Proces Service Host: Local System(12) zatěžuje cpu na 17 % ale jinak se nic neděje. Je bezpečné to přerušit ?

je to jedna z nejzbytečnějších...

jak to ? :-)

Udělal jsem čistou instalaci Win 8.1 (se zformátováním disku). Bezpečnostní aktualizace se údajně povedly všechny. V aktualizaci je přes hodinu hláška "Checking for updates...". Proces Service Host: Local System(14) zatěžuje cpu na 17 % ale jinak se nic neděje. Je to normální ?

je.

když to nepojede, nic se neděje. je to jedna z nejzbytečnějších a v posledních letech i nejméně spolehlivých funkcí windows.

jak na své opakované zkušenosti vidíš, nefunguje jim to.
vyhlížíš snad nějakou zajímavou aktualizaci, bez které ty nebo windows nemůžete žít? tak si ji stáhni a nainstaluj ručně.
pokud je ti stav automatických aktualizací zdravě lhostejný, nastav službu wuauserv na manuální spuštění a zapomeň, že ten nefunkční krám existuje.

Bezpečnostní aktualizace jsou jedna z nejzbytečnějších funkcí ?

Nic nevyhlížím, můžu žít i bez Windows. Akorát jsem u nové instalace očekával, že by mohla aspoň chvilu fungovat. Ruční instalaci akt. jsem taky zkoušel a taky nefungovala.

Měl jsem se spíš konkrétně zeptat: jak dlouho má cenu čekat při vyhledávání aktualizací ? (jednou se mě stalo, že se to rozběhlo až po několika desítkách minut)