Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako obnovit multiboot po klovani disku?

Pekny vecer poprajem.

Na starom HP Compaq d530 bol multiboot Win7PRO a WinXP.
Harddisk (Samsung 103SJ) vykazoval chyby a nesiel spustit Win7PRO (WinXP fungoval O.K.)

Urobil som cez Paragon klon 1:1 na HDD WD 10EZEX, ale zmizol mi multiboot - moznost vybrat OS pri starte.
Pri spusteni startuje automaticky Win7PRO (bez moznosti vyberu), ktory napodiv pracuje normalne.

Len doplnim, ze som Win7 nepreinstaloval, je mi jasne ze by som prepisal zavadzac.
V "msconfig" nie je moznost pridat/obnovit WinXP.

Kamarat tam ma dost programov, takze preinstalacia neprichadza do uvahy.

Rad by som to riesil bez bootmanagera tretich stran.
Este dodam, ze povodny disk ktory ma funkcny MS bootmanager mam stale k dispozicii.
(disk vykazuje vady asi v polovicke oddielu C: - Win7 a v oblasti oddielu D: - WinXP ziadne vady nie su)

Diky za reakciu. Povodny disk ma partitions C: Win7, D: WinXP, E: Data, F: archiv.
Klonovany disk takisto.
Dal som porovnat jednotlive oddiely cez TotalCommander (samozrejme nie "binarne" to by bolo na tyzden).
Nasiel som len 168 rozdielnych suborov, a to na disku - vlastne oddiely C:.
Ale pri binarnej kontrole asi 40 (zatial) a je len jeden iny (chyba mu konec).

Samozrejme TotalCommander mi zavadzac neporovna.

acronis true image klonuje i id disku, tak je možné přenést funkční bootloader na druhý disk.
klonovací programy pracují podstatně rychleji než souborové manažery. ty navíc nezkopírují soubory, ke kterým nemají práva, tomu ani nejde říkat klonování (168 chyb mluví za vše).
ty asi nemáš samostatný boot oddíl pro win7, to zjednodušuje přenos na jiný disk, ale není to vše.
pomocí příkazu bootrec bys potřeboval znovu nadetekovat všechny os, pokud jsou ty xp vůbec bootovatelné.

bootrec /scanos
bootrec /rebuildbcd

nebo raději použít program easybcd.

Velka vdaka za pomoc.

Len doplnim:
"klonovací programy pracují podstatně rychleji než souborové manažery. ty navíc nezkopírují soubory ... "
V dotaze pisem: "Urobil som cez Paragon klon 1:1" - ziadne kopirovanie po suboroch.

"nejde říkat klonování (168 chyb mluví za vše)"
Klonoval som vadny disk, ktory vykazoval chyby, takze nejake vadne subory som ocakaval.

"Ale pri binarnej kontrole asi 40 (zatial) a je len jeden iny" - to bolo zatial.
Po skonceny binarneho porovnavania, bolo vadnych/odlisnych len 16 suborov.

Nabootoval som Linux a porovnaval.
Neviem preco pri klonovani Paragon neskopiroval subory:
/Boot/Bcd
/Boot/Bootstat.dat

Po skopirovani vsetko O.K.

Este P.S. Paragon HDD Manager mam poctivo kupeny, to je dovod preco neskusam "acronis", alebo ine programy.

Poprosim oznacit ako vyriesene a este raz vdaka.

já to asi nějak začal vnímat, i když poslední verze paragon nástrojů se mi vyloženě hnusí a nesouhlasím s nimi.
ale pak mě zmátlo to porovnávání v totalu a zaměnil jsem to s kopií přes souborový manažer, moje chyba že nepozorně čtu.

Neviem preco pri klonovani Paragon neskopiroval subory:
/Boot/Bcd
/Boot/Bootstat.dat

řek bych že jsou dost zásadní.
to je nějaká verze partition manageru, co se instaluje přímo do windows? pak bych tu nechopnost kopírovat některé soubory i očekával.
pokud si s tím neporadilo ani boot cd, pak je vadný souborový systém (nebo povrch disku) už na začátku. mělo by smysl zkotrolovat oddíl pro bootloader, nebo začátek prvního oddílu posunout.

existuje i free alternativa (jen partition manager) - jak boot cd, tak aplikace pro windows: partition wizard.

odkaz na acronis jsem dával proto, že jde o funkční boot cd, schopné klonovat disky (nebo to acronis furt dělá přes image soubor ať nekecám)
instalace do windows je samozřejmě placená.

Na klonovanie hdd na ssd pouzivam sw od easeus todo backup.
Klonuje absolutnebez problemov, jedine, co ma stve, ze nevie robit rovnake particie, vzdy ich musim upravovat (vacsinou kopirujem vacsi disk na mensie ssd), navyse uprava velkost particie sa musi robit graficky a nie numericky.