Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook se zpomalil, že na něm nejde dělat

Starý notebook se systémem XP se strašně zpomalil. Po najetí systému se po kliknutí myši tak 2 minuty čeká, než zareaguje.
Zkusil jsem nouzový režim a v něm pracuje bez problémů. Zkusil jsem zkontrolovat spuštěné programy při startu, kontrolu na viry, kontrolu disku aktualizaci programů. Bohužel stav pořád přetrvává. Nevíte co s tím?

Ukaž mi, kde jsem napsal, že je to nejmodernější systém! Takovéhle diskuse kde někdo něco podsouvá nesnáším a nehodlám se jich účastnit. Pokud vím, řeč byla o bezpečnosti a ty nejsi schopen říct, v čem jsou XP nebezpečná!
Tím bych tuhle z tvé strany demagogickou debatu ukončil.

1) viry dávno už téměř vymizely, místo nich je tu spyware, se kterým si antiviry neporadí -> adwcleaner

2) kromě "po spuštění" může být různý spyware a bloatware i jinde -> ms autoruns má záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

3) nikdo ti nebrání si zkontrolovat běžící procesy v paměti, setřídit je podle %cpu. v xp se musí zapnout "procesy všech uživatelů". přímočarejší zobrazení má ms process explorer.

4) xp jsou nainstalované na starém hw. možná jednojádrový cpu, malá ram, pomalejší disk, slabší chipset. žádné zázraky s dnešními aplikacemi a webovými stránkami na tom čekat nejdou.

Zkusil jsem nouzový režim a v něm pracuje bez problémů.

To znamená, že ti to zpomalují programy, uvedené v msconfig - na kartě Po spuštění.
Nemusí to být nutně žádné viry, stačí, když tam na pozadí běží tuny nějakého zbytečného balastu.
"Zkontrolovat" to nestačí, je potřeba to povypínat, případně i odinstalovat z PC.

A jaké je to riziko? Například Firefox chodí s XP dobře. Jak řádně zabezpečit prohlížeč a proč by zabezpečit nešel?
Mimochodem, jsem teď na PC s Win. XP, CPU 2,4 Ghz, 2GB RAM který byl naposledy přeinstalovám před 8 lety a nemám vůbec žádný problém. Stejně tak mám notebook s Win. XP...také bez problémů. Vše bez antiviru. Jednou za čas to projedu Kasperskym z bootovacího CD který nikdy nic nenašel.

je pekne ze si tak uvedomely uzivatel, ale podobnych ludi je tak 1% populacie. Ostatni klikaju kde mozu a potom sa cuduju.
Nejde ani tak mozno o zabezp. prehliadaca, ale OS, ktory je uz niekolko rokov po skonceni podpory. Mozes mat co chces a ako chces zabezpecene, ked ti malware prelezie dierou v OS, ktora bola objavena nedavno a nikdy uz nebude zaplatana.

až tu zase někdo neznalý napíše, že xp nejdou zabezpečit, tak úplně stejně jako win7+.
s bankovnictvím je to jednoduché - kancelářský uživatel k ničemu nepotřebuje administrátorská práva, má mít právě kvůli internetu pracovní=omezený účet.

pokud někdo věří na aktualizace, tak koho ze zdejších zavirovaných / zaspywarovaných tazatelů aktualizace windows ochránily?
(řečnická otázka, s hlasateli školních pravd nediskutuju)