Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Znovuobnovení fotek na HDD

Dobrý večer,
dneska jsem ukládal fotky na HDD a poté jsem se na ně chtěl podívat, ale ani jedna ze všech fotek, které zde byly nejdou otevřít. Vždy to hlásí chybu "tento soubor se nedaří otevřít".
Zkoušel jsem je obnovit přes Recuvu, ta je obnovila, viděl jsem i náhledy těch fotek, ale po jejich obnovení (soubory jsem uložil do složky mimo HDD) je znovu nelze otevřít a hlásí to pořád stejnou chybu. Zkoušel jsem to otevřít v několika programech na fotky, ale pořád to hlásí zprávy typu "poškozené jpg" a "nelze otevřít".
Poradili byste mi, co s tím udělat? Půjdou nějak zachránit?
Děkuji. :-)

loading...

Pokud se na ten tvůj disk mezitím zapisovalo, případně na něm běží systém, tak je ta pravděpodobnost malá, až nulová. Poškozené soubory asi neopraví nic. Je ovšem možné, že jsi to jako vadné už překopíroval/přenesl z té karty. Tos kopíroval přes nějaký kabel, anebo jsi fyzicky vytahoval kartu z foťáku? I zapnutý foťák při tom vytažení karty může být viníkem (vlastní zkušenost).

Tak já předpokládám,že když to vše překopíroval z karty na HDD a pak tu kartu smazal,že si obrázky na HDD zkontroloval.Jestli to neudělal a až teď zjistil,že jsou vadné,mohlo to být už poškozené tím kopírováním.Takže to už se nic nezachrání.Jedině sehnat zpátky tu smazanou kartu a jestli se tam obsah nepřepsal dalšími soubory,zkusit obnovu z ní.

Akademicka otazka:
Ked budes zalohovat na NAS, externy disk, CD/DVD a budes to mat doma, tak vybuch plynu, poziar, zrutenie stavby, dosledny zlodej ...
Ja svoje sukromne data Internetu nedam. Ine veci ako su filmy a spol. nezalohujem (su zalohovane na Internete)

Rodinne foto, dokumenty a ine osobne cennosti mam na dvoch diskoch. Oba su sifrovane (ked ma natiahne, nech sa vtom policajti nehrabu), jeden je doma a druhy u kamarata (16km) a mame to "do kriza" (ja jeho disk, on moj disk).
.

No každý to zálohuje po svém.Pokud nemáš těch fotek a dat tuny,je zbytečné pořizovat NAS.Já třeba mám data na druhém interním disku v PC,zálohy pak na disku,který je z PC odpojený a uložený jinde.Ten jen občas připojím a přidám nová data.To kvúli tomu,kdyby se mi do PC náhodou dostal nějaký šmejd a všechny disky zašifroval.Nějaké staré fotky a videa mám ještě i na starém PATA disku a ten je uložený na chatě a taky něco vypálené na DVD.Ale tam není jistota,že ta DVD ještě za 5-10 let půjdou všechna přečíst.Za důležitá data považuji jen fotky,domácí videa,obraz systém.disku pro obnovu,zálohu pošty a pár dokumentů z Wordu a Exelu.Nějaké filmy ani hry nezálohuji,to mám jen něco na datovém disku a zbytek na USB disku,kam se bojím dávat cenná data.Ty filmy se dají vždy sehnat znova.Cloudy apod.mimo PC nepoužívám.Toto je ale jen můj systém,každý má jiný způsob a názor.