Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta výkonu u PC sestavy

Serus borci,

GA 990FX UD3
AMD FX 6300
MSI R9 390 8G
CM Seidon 120V Ver. 2
Zdroj nějaká 750

stejně většina her se po 3 vteřinách zasekává, ačkoliv si některé drží stabilních 140 fps tak pořád tamjsou časté záškuby. Nebo se při NEJMENŠÍM nastavení nedostane ani na 50 fps bez škubání. Většina her nehratelných a o AAA hrách ani nemluvím. Teploty se mi drží těch 45-55max při zátahu.

Default 3,5 ghz stay calm and laggy..
__________________________________________________ _____
Při taktování na 4,3 ghz pořád problém přetrvává..
Turbo Core Disabled
Cool n Quiet Disabled
C6 Disabled
APM v OverDrive vypnut, BIOS ani nenabízí možnost změny
HPC Enabled
ECC Disabled
Voltáž 1.33-1.35
__________________________________________________ ______
Problém pořád přetrvává

Vrátil jsem se do defaultu, hodil OverDrive do háje, resetoval bios a chci řešit problém postupně a od začátku.
Tak vás tedy prosím a žadoním o pomoc.

Kde může být chyba?

Předem děkuji za jakýkoliv nápad/názor/připomínku
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

• Ono by to chtelo alespon FX CPU typu FX83xx, kde né v kazdé hre dokaze FX 6300 podat presvedcujici vysledek.
Tech 144FPS potrebujes k jakému duvodu ? Jestli se to seka obraz, ti zpusobem ze to sekani je 'rezané' zapni VSYNC /* V pripade ze tvuj monitor podporuje FreeSync spusti FreeSync..
* Jestli vlastnis jen 60Hz monitor, zamkni obnovovaci obrazovku na 60Hz=60FPS a ne 144Hz.
TiP ~ Také se podivej do AMD CRIMSON (ktery osobne nak 2x nemusim) /*Nastaveni, jestli ti neprebiji nekde nastaveni.

• Mohl by jsi stahnou : PERFORMANCE TEST 9.0 jestli mas Windows 10 (s podporou DX), jestli Windows 8.1 a mene predchozi verzi 8.0
Spust test a uloz ho (pod urcitym JMENEM které zvolis) do BASELINE (base vysledku), tak bude jednodusi te najit a podivat se na vykonny test k porovnani.

Jako první CPU jsem měl AMD FX-9370, s tím byl ten stejný problém, ba naopak možná i ještě horší a tam byly problémy už i s teplotama a to jsem se nedostával ani do 50% zátěže procesoru. Řešil jsem reklamaci a uznali, že CPU bylo vadné, tak jsem sešel na nižší třídu, která by stačila a to ta 6300, dle uživatelů se na tom dá rozjet hodně AAA her i se stabilníma 55 fps na pomalu nejvyšší rozlišení.
Mě sebere i Skype na pozadí jen 35 snímků ze hry což je absurdní.

Nemusí to být 144 fps, to byl jen příklad. Stačí mi stálých 60 fps a bez toho sekání. Bez sekání klidně snad i 40 fps.

AMD Crimson jsem včera instaloval abych se podíval jaké funkce nabízí on sám, co doporučuješ místo Crimsonu? Control Center?

Až budu doma vyzkouším stáhnout performance test. Mám W7u pokud to podporuje. Potém bych klidně sdílel výsledky.

• Sestava AMD se vyplati vic pod Windows 10 jak Windows 7 z technickych parametru, kde pozor, kuprikladu Windows 7 (nevim zda-li vysel KB..) az Windows 8 umel efektivne pracovat s vice CORE x6/x8M u FX, kde je nedokazal spravne zpracovavat zbylé 3/4M treba v IDLE.
Ve hrach zapinej <VSYNC>, jestli ti bude Fraps, Steam ukazovat FPS nad 60Fps VSYNC zaply nemas (bude se ti trhat obraz), jde vynutit i v nastaveni CRIMSON.

• Jestli ti dovoluje zbytek sestavy, no, v podstate jen zakladni deska (coz jsem rychle navstivil GByte a zrejme podporuje) zkusit (na naky nepotrebny HDD jestli mas bokem) Windows 10 ? /* V nekterych hrach DX12 to muze byt az 10-35FPS rozdil.

Ještě projedu nastavení jednou od začátku a mrknu jestli se mi tam netlučou programy.
Případně dohledám externí HDD a švihnu na něj Windows 10 abych viděl, jestli to nebude fungovat lépe. Případný upgrade jsem stejně plánoval na novější OS.
Uvidím poté, jestli se něco změní.

Každopádně pro zatím mockrát děkuji za rady!!!!!
Později se ozvu.