Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnutie PC pri snahe o bootovanie/inštaláciu OS

Ahoj,
do pc starého asi 3 roky som namontoval nový SSD disk 120GB SATAIII namiesto starého SSD SATA II 64GB. Disk je napájaný na zdroj redukciou cez druhý disk HDD 1000GB (niečo takéto - akasa-ak-cb4-6-d74767.htm). Skúšal som to bootovať cez USB, ktoré mi ale nechce načítať. Tak som si povedal, že idem na istotu a šupol som tam originál CD s windows 7 určené na obnovovanie systému. Predtým som v BIOSe manuálne prepol IDE na AHCI, prioritu pre bootovanie som samozrejme nastavil na CD-ROM s tým, že ostatné možnosti som rovno vypol. Tak teda k problému. Dáta mi začalo naťahovať pomaly ale natiahlo ich. Potom sa vyhodila klasicky obrazovka štartovania windowsu, všetko v poriadku a zrazu bác.. PC sa vypol, bootovanie padlo skôr než začalo. Poraďte prosím. Neviem či mám odpálenú MB, procesor alebo to nezvláda zdroj alebo čo.. som zúfalý. V minulosti som tento PC niekoľko krát bootoval, ale teda s tým pôvodným SSD diskom, ktorý som teraz nahradil a podarilo sa mi to vždy bez problémov..
Vopred ďakujem

Záhada vyriešená. Hrabal som sa v BIOSe a zistil som že CPU fan nefungoval ako mal a CPU mal cez 87°C. Pri inštalácii novej ramky a SSD disku som preventívne aplikoval aj pastu medzi CPU a fan. Pasta, ktorú mám však bola hustá a neroztiahla sa po celom povrchu chladiča. Tým pádom sa mi CPU prehrieval, "skratoval" a vypínal. Pastu som utrel, aplikoval znova a roztiahol poriadne stierkou a už to krásne ide :)
Každopádne ďakujem za ochotu a čas!