Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možný zrychlit wifi připojení?

Zdravim, mám problém, mám internet od Wifi, používám službu Wia fix plus je to novější a rychlejší služba dříve WIa5G. Jo a používám bezdrátove připojení, typ routeru je D-LINK GO-RT-N150 ale připadá mi že ten internet je furt slbej pomalej divnej, a přitom když píšu na wifi tak furt hlásí že oni mají všechno v pořádku prý to musí být umě, nevim možná to bude routerem že mám slabí router, dobře a jakej nejlepší mám teda podle vás koupit? děkuji.

ten odkaz ti stáhne "inSSIDer-installer.msi", velikost 4 767 744 bajtů, je to funkční verze 3.1.2.1 pokud klikáš někam do pr..., za to já nemůžu. 1) možná bude rozumnější napsat, kdo u vás doma potřebuje wifi. 2) sedět hned vedle wifi routeru taky znamená, že přijímač je přebuzený a signál může být poškozený. výkon routeru jde snížit.

vidíš sám, že nejsi ničím rušený, odstup od okolí máš 30db, to je luxus.
trochu by pomohl lidský popis nebo aspoň náčrtek v ascii-art, kde jsou místnosti, které využívají wifi a kolik je mezi nimi zdí.
jinak řečeno: jestli router musí vysílat na maximální výkon.

jestli to máš stolák, wifi adapter rovnou zahoď, ale to už ti psali dva lidi.
a pokud s notebukem nechodíš po pokoji nebo nelezeš po stropě, totéž.

Je otazne ci je ruseny, alebo wifi karta pracuje v tzv.kooperacnom rezime, kedy sleduje prevadzku na cudzej sieti v dosahu. Ma to posunute o 5MHz. Kooperacia zapricinuje pokles rychlosti, pretoze kanal moze byt cudzou sietou obsadeny. Ak je obsadeny, tak sa musi cakat na uvolnenie, az potom moze wifi vysielat. Tam sa straca ta rychlost. Kooperacny rezim je pouzity pre vsetky vysielania, ktore su silnejsie ako -76dBm. Pre slabsie signaly wifi vysiela aj vtedy ked je tam cudzia siet. Vtedy je dolezity odstup signalu pre to aby to chodilo rychlo. Je potrebnych aspon 30dB.
Bolo by vhodne vyskusat preladit router na iny kanal.
Problem moze byt aj ten, ze toto je meranie, ktore vidi pocitac. Je dolezite aj to, co vidi router.