Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CRT Monitor

Dobrý den,scháním crt monitor který umi rozlišení 1280x1024 minimálně 120hz 19".
Dnes už se crt moc neprodávají a je problém takovy monitor najit.Může mi někdo poradit zda někdo někde neprodává takový monitor?
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

Zkus aukro a bazary, ale k cemu 120Hz? Jestli na tom chces nejake 3D s brejlema, tak je stejne lepsi si poridit velke 120/144Hz LCD. Na normalni koukani stacilo u CRT i 85Hz, ale ja treba mam furt doma (v kumbale) NEC 17" 100Hz a perfektni obraz, opravdu 120Hz neni potreba a pravdepodobne ani nesezenes.

jj, v podstate porad za ta leta co uz se LCD vyrabi plati, ze aby ses priblizil kvalite zobrazeni na CRT, musis mit LCD nekde 20K+ minimalne. Takze v podstate se pri zachovani kvality obrazu mirne zdrazilo, kdyz si vezmes kolik ty CRT staly. Ja mam nove LCD EIZO EV2455 6bit + FRC, coz samozrejme nemuze produkovat barvy na urovni pravych barev na CRT. Mel jsem ale Fujitsu IPS LCD s 8bit a byly barvy horsi nez ted na tom ochuzenem EIZO, je to proste technologii, ze CRT bude asi navzdy barevne lepsi ikdyz trochu spoleham na OLED displeje, ktere by mohli situaci ohledne kvality obrazu zlepsit, nicmene to je otazka na minimalne 5+ let dopredu nez to prijde.

Pánové, 1024x768 a 1280x1024 je přece méně než 1920x1080, a žádné barvy to nezachrání. Já měl taky crt monitor, a u hry Far Cry prezentované na lcd monitoru v pc prodejně, mě spadla brada. V prospěch lcd. Nevím, ale muj Philips monitor žádný problém s barvami nemá. Crt je zastaralý krám k ničemu.

Sám jste se přiznal, že "přízemní" znalost funkce LCD je přeci pod vaší neskonalou úroveň! Jedincům, co mají v kebuli prázdno, neřkuli rovnou nas.ráno, lze potom prodat cokoliv a ještě s pocitem nadřazené "pokrokovosti" vůči ostatním. Lze jim vnuknout, že právě oni jsou motorem lidského pokroku a lidského poznání.
"A to se vyplatí!"(TM)

Tak samozrejme o 1024x768 se nema cenu bavit, to rozliseni je proste prilis nizke, daval jsem to priklad co mam jeste doma pripojeno ke staremu PC, ktery v podstate zkousim obcasne, jestli jeste nabehne, jiank ne. :-)

1280x1024 si myslim, ze taky moc nema cenu, ze uz 5:4 dnes moc podporovane neni. Navic hrozne slozita kalibrace a ty levnejsi monitory v podstate nekalibrovatelne. Nicmene jestli ma nekdo EIZO 20" (21" a delali se i 22") 1600x1200, tak pocet radku vetsi nez u tveho fullHD, paradni monitory (ver, ze by ti spadla brada po druhy). :-)

Pred casem prezentoval Philips nejaky monitor 42 nebo 43" IPS 4K s cenou tesne pod 20K Kc. Az mi odejde soucasne fullHD, tak predpokladam, ze do neceho takoveho pujdu, zatim si s fullHD vystacim na sledovani cehokoli, ono na 99% veci ti u pohybliveho obrazu stejne staci fullHD a tyka se to i statickeho obrazu foceneho mobilem (radeji detaily nevidet) - takze az si v duchodu poridim zrcadlovku, tak pak mozna to 4K opravdu vyuziju. ;-)

Tak, jestli to tak opravdu je, urcite tazateli doporucuji s dotazem na herni poradnu, protoze si vubec nejsem jisty, ze jeste dnes hry podporuji 1280x1024. Tohle rozliseni v pomeru 5:4 bylo idiotske vzdycky a to i na grafiku a myslim, ze uz to moc nikde nenajde. Doporucil bych mu hledat po bazarech 20" CRT monitory s 1600x1200 rozlisenim (4:3), jenze ty byly ve sve dobe pomerne drahe a moc se neprodavaly, takze jich pocitam po bazarech moc nebude.

Třeba IBM p260, ale má jen 100 Hz, zato 21", jinak výborný. Mezi lidmi jich určitě ještě pár je (ja mám ale neprodám, u starého PC je stále skvělý). Leckdo ho dá za odvoz (má asi 35 kg), chce to inzerovat a hledat.