Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC někdy bootuje z DVD mechaniky

Dobrý den, nepravidelně se mně občas stane, že počítač po zapnutí nenastartuje do WIN 10, ale objeví se bootovací obrazovka s jedinou možností - mechanika DVD - je tam napsáno ATAPI iHAS 122W- jedná se o mechaniku LITE-ON. Když to potvrdím entrem, objeví se hláška,že mechanika je prázdná, nezbývá, než podržením vypínače PC vypnout, znovu zapnout a pak už systém najede. Stává se to jen někdy, nepravidelně, většinou systém najede správně z HDD. Deska je MSI 760GA-P43FX, procesor AMD FX 6300, RAM 1x8GB systém WIN 10. V čem by mohl být problém.

Na té bootovací obrazovce je jenom jedna možnost - DVD mechanika- můžu to jen potvrdit entrem. Pokud ale PC vypnu a znovu zapnu, najede systém vždycky, ještě se nestalo, že by na podruhé nenajel. Zkusím ještě ty kabely. Díky.