Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pascal-stromeček

Dobrý den,
dostal jsem domácí úkol, abych udělal program, který by vytvořil stromeček tímto způsobem:
*
***
*****
*******
*********
*
***
*****
*******
*********

s počtem řádků dle libosti a zároveň to, aby každá * měla jinou barvu(vím, že to je Textcolor(Random(15)+1);, ale nevím, jak postupovat. Poradíte mi?

Díky moc

Packal neznám, v Céčku nějak takto:

void koruna() {
  for(int i=0; i<5; i++) {
    for(int j=0; j<i*2+1; j++) {
      print("*");
    }
    println();
  }

void kmen() {
  println("|||");
}

void main() {
  koruna();
  kmen();
}

bez záruky, nezkoušel jsem