Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování procesoru - Teploty?!

- Zdravím všechny. Můj procesor: AMD A10-5745M APU with Radeon(tm) HD Graphics. Chtěl bych si přetaktovat procesor ale vůbec se v tom nevyznám. Stáhl jsem z netu AMD OverDrive a snímal teplotu a další údaje. Tyhle údaje jsem naměřil při normálním používání.

*Mám 4 jádra ale používám všechny na jednou. Mají skoro stejné hodnoty.

Frequency: 2600 -2920 mHz
Multiplier: 26-29 X
VID: 1.1125 V
Thermal Margin: 16-25 stupňů Celsia

- Když pustím Stability Test tak počítač začíná více chladit (tedy slyším zvuk větráku), a hodnoty se mění na:

Frequency: 2100 Mhz
Multiplier: 21.00 X
VID: 0.95 V
Thermal Margin: Kolísá mezi (Červeně) -2 a (Modře) 2.

---

Co s tím? Můžu taktovat? Díky všem za případnou odpověď. :?:

Prostě hledám způsob jak ho zrychlit. Rok zpátky při koupi krásně jel, plynule. A teď mi nerozjede ani pořádně debilní MC. Pořád ho čistím jak debil a bez úspěchu. Co jinak s tím? Přemýšlel jsem nad tím že prostě vyměním procesor a ramky ale nevím jestli to jde.

A kde byl neeuovsky neempatický? Vlastně už jeho příspěvek byl neeuovsky neempatický a narušil surově jeho představy o přetaktovávání notebooku! No, fuj!!!
"...A jsme doma!!! A co ovladače?? Chipset, lan, zvuk, wifi, grafika????..." Neeuovsky, diletant se cpe do něčeho, čemu vůbec nerozumí, ač si naopak představuje, že vzhledem k jeho mládí tomu přeci on musí rozumět.
Odnést do servisu. nechat si zálohovat uživatelská data (pokud vůbec jsou) a nechat si řádně nainstalovat a nastavit os. Dokonce bych nedal nic za to, že ten notebook má nějakou Recovery utilitu.