Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika gtx 1060 - kterou pro Full HD?

Ahoj budu si skládat pc a chci do něj dát grafiku gtx 1060 každopádně nevím jestli 6Gb nebo 3GB budu hrát jen na fullHD tu 6 gb tam dát můžu ale nemám peníze na vyhazování takže jestli se příplatek 2K vyplatí předem díky
Změna kategorie, původně: PC sestavy
Změna předmětu, původně: Grafika gtx 1060 (karel)

GTX1060 6GB a GTX1060 3GB jsou dve ruzne graficke karty od NVidie, ktere spolu nemaji nic spolecneho. Od NVidie je to maximalni sprostarna, ze obe karty prodava pod stejnym jmenem, minimalne meli udelat to co delali driv, napriklad GTX1060 3GB a GTX1060Ti 6GB.

V podstate je to tak, ze ta varianta 3GB je vzhledem k vykonu co podava znacne predrazena. Doporucil bych ti se orientovat v techo grafikach: RX470, RX480 a GTX1060 6GB. (Ty Radeony maji 4GB pameti, coz je asi minimum dneska a nejsou drahe, ale samozrejme do budoucna muze byt potreba vic a potom se da koupit drazsi 8GB varianta, tam uz ale konkuruje ta GTX1060 6GB, ktera je na dnesni hry take OK a chvili taky vydrzi.)