Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku - grafika, střih, úprava fotografií

Hezký nedělní pozdní večer všem,

jelikož už sám prohrabávám internet, specifikace, recenze a další snad 14 dní a trochu mi z toho jde hlava kolem, rozhodl jsem se obrátit na vás. Půjdu k věci.
Aktuálně vybírám nový notebook pro pracovní tvorbu "on the road", tedy v terénu, ve škole (studuji VŠ), na cestách, apod. - s poměrně specifickými požadavky, které snad případnou radu usnadní. Vzhledem k tomu, že jsem audiovizák, je pro mě stěžejní, aby dokázal v pohodě zpracovávat náročnější programy a operace v nich - Photoshop, Lightroom, Premiere Pro. Optimálně tedy s dedikovanou grafikou, procesorem nejlépe i7 (?), RAM od 8 GB výše. Uvažoval jsem o Applu, nakonec jsem spíše pro Windows. Cenově do 33 000.

Asi nejsympatičtější mi prozatím je tento Asus: https://www.czc.cz/asus-ux303ub-dq019r-hneda/17869 0/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm _campaign=Notebooky&utm_term=ASUS_UX303UB_DQ019R_h neda

Co na něj říkáte vy? Máte jiný tip či doporučení?

Mockrát předem děkuju za všechny relevantní a rozumné odpovědi! :)
L.

Obavam se ze perpetum mobile jeste nikdo nevymyslel. :-/

Notebook se rozhodne nehodi pro praci s tema uvedenyma programama - ZADNEJ!

Samozrejme chapu ten pozadavek, kdy proste nekdo potrebuje pracovat i na cestach a potrebuje nejakou nouzovku, pak nezbyva nez se poohlednout po notebooku, to je jasne.

Je tu ale jeden zadrhel, bud si koupis vykonny notebook, ktery ale v podstate musi bejt na elekticky siti, vydrz na baterku pri zpracovani v narocnych aplikaci je velmi omezena nebo si koupis uspornej notebook, ktery vydrzi dlouho, ale vykon neposkytne.

Ten vybrany patri do druhe kategorie. Intel si ze zakazniku udelal srandu a v pripade mobilnich procesoru je mezi i3-xxxxU, i5-xxxxU, i7-xxxxU jen maly vykonovy rozdil, za to jsou vsechny extremne usporne.

Pokud ti jde spis o vykon, potrebujes mobilni procesor s HQ a to bud i5-xxxxHQ nebo lepe i7-xxxxHQ.

Omlouvám se za napsání příspěvku bez registrace. Tohle jsem stále já, co položil tento dotaz a založil vlákno :-)

Asi úplně nelpím na tom, aby ten počítač zvládal vytvářet billboardy ve Photoshopu a stříhat celovečerní film. Dělám velmi jednoduchou grafikum, fotky jsem zvládal upravovat v Lightroomu i na staré Toshiba Portége Z830 s i5, 6 GB RAM a integrovanou grafikou. Takže si myslím, že i teď to bude OK.

Navíc - a to jsem zapomněl zmínit, omlouvám se - je pro mě docela důležitá váha počítače. Studuji, neustále se někde pohybuji, počítač z 99 % nosím stále s sebou, takže potřebuji (bohužel) váhu max. do 1,5 kg.

Celá řada těch zmíněných ASUSů není špatná, vadí mi, že u každého se najde něco kontroverzního. U mnou výše napsaného je to 1000 GB HDD, raději bych bral 256G GB SSD.
Nižší verze zase mají horší displej, když pominus lesklé verze, ze kterých asi taky úplně nejsem nadšený, ale budu ji nejspíš muset přežít.

Uvažoval jsem i nad některým z řady Yoga od Lenova, jen bojuji s faktem, že mají integrovanou grafiku - myslíte, že je to velký problém? Předem díky, klidně házejte i konkrétní tipy.

L.

Tohle by mělo vyhovovat po všech stránkách. Je tam profi grafika, 500gb disk, kdyžtak si koupíš větší, dobrý display, kvalitní konstrukce, I7 HQ!!! ne žádné Učko.. :)
Stačí k tomu koupit ještě windows a můžeš na tom makat :)
https://www.alza.cz/hp-zbook-15-g3?dq=4117054&kamp an=adw1_dsa-alza_Notebooky-a-PC-Notebooky&gclid=Cj wKEAiAmo_CBRC9qbGQssjqi28SJABYTgZx4i7B8Cgl_yVbvmlg af_tLfMWqQzja_l1hZ2iwvCFihoCJNPw_wcB

Osobne bych si od HP nic nekoupil kvuli poruchovosti vseho co vyrobi, ale treba to nekdo riskne.

Co se tyka parametru ,tak je dobre, ze na tom neni predinstalovany OS, nebot disk 500GB HDD 5400 otáček je smesna parodie, urcite tenhle disk nebrat a nechat si dovnitr dat SSD nebo 7200ot. disk, pripadne zjistit zda je mozne uzivatelsky vymenovat disk a dokoupit si vlastni a az na nej instalovat OS. Ten 5400ot. pak dat na zalohy jako externi do nejakeho USB boxiku.