Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s instalaci windows

Zdravím,včera jsem si koupil notebook https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514508101Y00 03NMR bez os je tam jen linux up boot,nejde mi nainstalovat windows.V biosu dam at taha z cd,ale pri podržení klavesnice f12 mi to nabizí jen z hdd a nejde to změnit,UHFI mi nejde změnit na legacy.Může mi někdo poradit co stím,už několikrát jsem windowsy instaloval na pc a nebyl problém.Děkuji za pomoc

Když se nedaří přes mechaniku, tak zkus flash disk musí být připraven správně pro UEFI (když se ti nepodařilo přepnout režim bootování), tedy FAT32. Použij třeba Rufus.
TAké by chtělo z disku předem odstranit všechny pozůstatky po Linux. Tedy použij třeba Killdisk. Pak by to už mělo bootování skočit na externí médium.
(Jen jestli se na ten notebooku nesnažíš narvat Windows 7, jestli jo, tak zkus Windows 10. Windows 7 na nové notebooky snadno narvat nejde. A hlavně už často nejsou ani ovladače.)