
Airlive WL-5460v2 "jak nastavit dom.sit"
Ahoj,mam doma tento router a chci si udelat vlastni domaci sit.Muze mi prosim nekdo kdo ma s timto zkusenost poradit jaky mod tohoto modemu je proto nejvhodnejsi a jak nastavit.Velice dekuji
Pokud nemůžeš od souseda natáhnout kabel a připojit ho přímo k routeru tak režim WISP - univerzal repeater. Ale počítej s poloviční rychlostí!
to bohuzel nemuzu.ja uz zkousel dat wl5460v2 jako client nasledne sit z dalsiho routeru,ale ani totose mi prilis neosvedcilo.nemuzes mi prosim jestli znas popsat jak nastavit WISP - univerzal repeater(jiz jsem zkousel,ale neslo se mi pote nato pripojit.Vzdy jsem se na par sekund pripojil a hned se odpojilo)
A ty máš další router?
mam D-Link Dl524 a TP-Link TL-WR741ND,ale kdyz jsem toto pripojoval jak uz jsem psal za clienta,tak mi to prislo a bylo o dost pomalejsi nez kdyz jsem udelal na sit pouze repeater.Tak ted chci zkusit ten WISP - univerzal repeater,ale nevim jak nato
Jestli máš další routery tak je blbost dělat repeater! AirLive tedy nastav do režimu Client WISP (bez toho repeateru)...tím si izoluješ vlastní síť od sousedovo a budeš za vlastním NATem. Udělej v AirLivu vlastní DHCP server a povolený rozsah adres. Další router k tomu AirLive připojíš jen jako swith, tedy z LAN AirLive do LAN (ne WAN) druhého routeru na kterém vypneš DHCP a nastavíš na něm vlastní WiFi (jméno - heslo)
WISP je v podstate to iste co repeater. Pozri obrazok tazatela. Druhy router musi paket prijat, spracovat a nasledne bezdratovo znava vyslat na rovnakom kanali. Tudiz to nieje paket z prveho routra a da sa povedat, ze je zopakovany. Moze byt zmeneny, alebo aj nemusi. WISP ma vlastnu klientsku cast a moze mat aj vlastny AP. Tym padom to nepotrebuje 4-adresovu komunikaciu. To, o com hovori fleg je myslene zrejme tak, ze sa uzivatel pripoji WISP modom a dalej mu to ide do pocitaca LANom. Akonahle je potrebne znovu ist cez wifi, tak to prijaty paket zopakuje.