Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukládání dat na internetu – jak na to?

Mám data v zaheslovaných RAR souborech, kterých bych si chtěl bezpečné zazálohovat. Jaký postup byste mi doporučili? Mám je na Flash disku, ale ten nemusí vydržet věčně.

Zatím jsem nikdy nepoužíval žádné ty tzv. Cloud úložiště. Chtěl bych se zeptat, jak na to. A zároveň se chci zeptat, zda roli těchto Cloudů mohou případně efektivně nahradit Shareservery. Pokud jsou ty RARy zaheslované, tak by to nemělo být nijak rizikové, pokud se nemýlím? Díky za tipy a rady.

uložit na nepoužívaný disk, strčit do skříně.
na té flashce je to katastrofa, v kombinaci s .rar archívem máš už možná po některých datech.

ad cloudy: nevěřím provozovatelům bezplatných cloudů, že je to bude bavit donekonečna.
pak na to zapomene zas ukladatel a než se probere, zkrachovalý cloud je pryč.

windows nt4 mělo taky certifikaci us armády na bezpečnost a plaintext heslo v ram/swapu.
win xp měly být díky nt technologii definitivním koncem virů - místo toho se zasloužily o rozšíření v desítkách miliónů exemplářů.
ms wallet byl jeden bezpečnostní průser za druhým.
miniaplikace ms win7 začaly s vistou a chcíply s win7 jako neřešitelný bezpečnostní problém.
není horší / záplatovanější technologie než ms net framework.
nejvíc bezpečnostních chyb z prohlížečů ms ie mají kupodivu poslední verze - po nejvíce zkušenostech výrobce.

je to scifi, o které moc nestojím, ale svět se za 15 let může přesunout k totální mobilnosti a k prostředí, kde móresy s nekompatibilitou, nepřátelství k okolním formátům a idiotské změny designu odešlou ms do muzea.

jistotu "ms onedrive navěky" bych si raději vytisknul na papír a ten nalepil na skříň s mým diskem.

zaměř se raději na to, co od té zálohy požaduješ:
nedostupnost ke čtení? tady už bylo lidí, co si před 5-8 lety zaheslovali soubor/složku a dnes jsou bez dat.
bezpečnost uložení? více záloh: nevyužitý disk z pc/ntb, domácí naska.
trvalou dostupnost dat, která nemají být nápadně vidět? něco by se dalo vymyslet s duálním systémem.

ale na úrovni "záloha na flashce" je zbytečné ztrácet čas.

pitomost je ta flashka - nesmíš ji totiž používat. 66.6% lidí neumí odpojovat flashky a ty za žádnou cenu nesmíš poškodit souborový systém, jinak na tuto zálohu spoléháš zbytečně.
záloha nepatří do raru, ale ty to (bez vysvětlení, tvoje věc) zřejmě spojuješ s šifrováním.
šifrování: v pořádku, když si za pár let vzpomeneš na heslo, bez něj je ti celý .rar k ničemu.
čili dělej něco, co má smysl. onedrive nechcípne za den, flashka ano / uhnije konektor a ty to nepoznáš ...

"OneDrive od MS asi jen tak nezkrachuje"
Nemusi zkrachovat, ale zlyhanie techniky sa nevyhne nikomu (aj ked zalohuju).

Velke zname servre si ale nemozu dovolit napisat, ze maju problem, to by poskodilo ich meno.
A ked o Tvoje data pridu, tak Ti budu vypisovat:
Nespravne meno, heslo, alebo ine brkotiny...

Neplatena sluzba, ziadne pravne naroky.
Platena sluzba a podpisana zmluva: to chce dobreho pravnika, za co vlastne ruci.

Řídím se zásadou Data v cloudu = data v čoudu. Nemáš nic pod kontrolou, nevíš, jak mají vyřešené zálohování, můžou to zabalit "zásahem shůry" (viz Megaupload) apod.
Spolehlivost flash disků je dneska na úrovni disket (= tragická).
Nejlépe jak psal brtník, eventuálně NAS s HW zrcadlením disků.
A pokud to jsou extrémně důležitá data, pak minimálně dvě zálohy, z nichž jedna je fyzicky jinde (u kamaráda, příbuzného, apod.) z důvodu krádeže nebo jiné katastrofy.

Flashka, externí disk, Cloud.

Ano, to si tu napisal uz 10x, ale co si vlastne predstavujes pod externym diskom? Ak nejaku plastovu krabicku s USB konktorom, tak to je podobna blbost ako ta flashka.

zda roli těchto Cloudů mohou případně efektivně nahradit Shareservery

Bezne sa dolezita zaloha urobi na 2 HDD (jeden chcipne, druhy prezije), naco sa drbat s nejakym Cloudom alebo dokonca shareservermi a flashkami?

Zálohu nejlépe na externí harddisk.
1. Použít 2,5 palcový disk, protože je původně konstruovaný pro notebooky a lépe snáší přenášení a podobnou manipulaci.
2. Nekupovat hotový disk, ale nechat si jej složit. (Aby se dal vyměnit převodník USB-sata, který je takto součástí rámečku.)