Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spojení switchů

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat jesli se daji spojit dva switche kabelem tak aby z nich vznikl jakoby jeden velkej.
A jesti jo tak jak nastavit IP tak aby se to dalo použít na malou lanparty.
Díky.

Jestli umí autonegotion, poznáš jednoduše - všechny zásuvky jsou na switchi označeny stejně.
U starších bývá buď samostatná zásuvka UpLink nebo je u 1. zásuvky přepínač MDX. To umožní propojit switche normálním nekříženým kabelem.

Co se týká IP. Buď budete mít jeden počítač, který se bude chovat jako DHCP server nebo si nastavíte IP adresy ručně, např:
Ma ska: 255.255.255.0