Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chrome

Google chrome mi od včerejška začal nějak padat - postižený je hlavně fb. Totálně zasekanej, pořád se načítá a nereaguje, kromě toho, když už se přihlásím, tak adblock okamžitě vyletí s blokovanýma reklamama - za deset sekund ukazuje přes 100 blokovaných reklam, avšak i když ho vypnu, problém to neřeší.
ChromFührer pak začne ukazovat, že prý nemá dostatek paměti nebo co, wtf. (rychlej internet, vyčištěný disky, čerstvě odvirovanej, volný disky, takže o paměti nemůže být řeč)
Ksichtokniha je na tom zkrátka dost bledě, i když zbytek internetu je taky zpomalenej (ale jenom o trochu).

Tím, jak jsme s brtníkem sejmuli ChromFührererovi agenty na krádež hesel to být nemůže, protože to začalo až včera.

Tak co s tím?

takzvané blokovače reklam filtrují jen reklamu ve stránce, která přichází zvenčí.
ale tu generovanou adwarem v pc většinou blokovat neumí.

v minulém tématu jsem psal něco o smazání profilu chrome - u tohoto prašivého prohlížeče je to někdy jediná cesta, jak se spyware pro chrome zbavit.
nebo apoň výpis adresářů všech jeho doplňků porovnat s počtem těch, které se oficiálně zobrazují - a bude jasno.

Ale tady vůbec není řeč o reklamách omg, a spyware se taky jeví jako nesmysl.
minule jsem přece smazal to pod user profile, jak si mi řekl a ještě ty další kraviny s killerem.

To, co se děje teď nedává smysl, ale prosím vás, napřed si to celé přečtete, o co jde... nebo já už jako nevím fakt, co to zase je

já reagoval až na debatu, dotaz jsem nečetl. chromák se chová divně, jestli si stěžuje na nedostatek paměti, něco se stále načítá a nereaguje, adblock hlásí reklamy...

je v systému nějaký swap? zabírá chromák normální paměť = stovky mb? viz program ms rammap, má nějaké záložky.
byl chromák přeinstalován? stačí odinstalovat (nechá osobní nastavení) a nainstalovat zpět.
je nastavený funkční dns? viz příkaz:

nslookup pc.poradna.net

nebyl použit nějaký pseudoblokátor, který jen zahnojí hosts soubor - má normální obsah a velikost? kontrola:

notepad.exe C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

oprava nastavení winsock:

netsh winsock reset all

je systém v pořádku, nebyl poškozený spywarem? kontrola v cmd.exe:

sfc /scannow

byly v pc nějaké zbytečné antiviry a jsou odinstalované? nezůstal po nich žádný driver? viz ms autoruns, kontrolovat services a drivers.

Zkoušel jsem všemožné antiviry (včetně doporučených) a nic se nenašlo...
Pak jsem se opět přihlašoval a šlo to úplně normálně.
Ale teď už to zas nejde (vůbec) a vyjelo tam za cca 10 vteřin "830" blokovaných reklam zase. (adblock už jsem reinstaloval - nic)
jsem trigrd jak sviňa, nechápu, co to má znamenat

Ano, ptal jsem se snad naprosto jasně: "S jakými právy k systému pracujete jako uživatel?"

S bezvýhradními, je to moje pc.

Pokud ta "odpověď" znamená, že s maximálními právy k systému, pak druhá věta v souvětí není pochopitelně správná. Výpočetní výkon je "bezvýhradně" k dispozici všelijakému malware, co jste si nainstaloval a spustil.

Moji odpověď jste pochopil správně, ale pochopitelně tím pádem vaše třetí věta v souvětí nedává smysl. Protože tak či onak, je to moje pc, jehož jsem majitelem i správcem s maximálním oprávněním, takže když řeknu, že "je to moje pc", tak to je moje pc, což je pravda, takže ta druhá věta v souvětí je stejně správná jako když řeknu, že jsem kokot.

A kurvauž, já jsem si žádný malware neinstaloval! Pokud ten malware teda nepocházel od některého z doporučených antivirů a antispywarů přímo v této poradně.

to by byla hrozná ironie

dotaz na oprávnění je u windows prohlížečů zbytečný, kinderhaxoři se před pár lety konečně naučili napadat profil uživatele, kde se instalují i doplňky prohlížečů, čili ani omezený účet nepomůže.

když to přenesu na oblíbené šifrovací viry, šířené často pomocí makrovirů: kvůli nekompatibilitě verzí m$ office mezi sebou musí být zabezpečení maker vypnuto, takže i uživatel s omezenými právy ho v pohodě spustí, zaviruje si profil a zašifruje si všechny své dokumenty.

idylická doba bezpečných xp a lamerských trollů radků dávno skončila.