Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1600mhz paměti + 1333mhz paměti

Ahojte.
Mám v PC 2x 4gb 1600mhz paměti DDR3 a kamarád co si kupuje nový PC s DDR4 mi dal jeho ramky DDR3 1333mg, taky 2X 4gb. Něco jsem četl o tom, že kdybych je tam dal k těm mým pojedou i ty moje na 1333mhz. Je to velké snížení výkonu ? Mám je radši prodat a koupit si 1600mhz ? Děkuji

Jake PC? Mas pretakt?

Vetsinou co vim, tak zakladni frekvence stejne byla 1333MHz. Na 1600MHz bys to musel pretaktovat. Takze na tvou otazku neni odpoved uplne jednoznacna, nejdriv zjisti na kolik ti to v tom PC jede.

• Pojedou na 1333@MHz , ale na vykon to nema vliv.
• Pripad kdy frekvence RAM [bandwidth] hraje roli je na SERVER prostredi a IGPU|APU /*iChip se sdilenim pameti, ve hrach pouzij 'VICE RAM' jak méne s 'VYSSI' frekvenci MHz, rozdil FPS je opravdu minimalni a dela 1-2 FPS nekde nad hranici 100 FPS.

• Nema mit kde, hry chcou spis velikost jak rychlost, nebo nevim co je bandwidth prinosem ve hrach co uz mozna spis jeji Latence (cekaci doba na odezvu), nebo TIMING, v hernim svete je bandwidth jen komercialni a papirovy, aby lidi kupovali a kupuji..
* Zkouseli jsme je porovnavat, dokonce starou 8Gb DDR@800 postavit proti, 8Gb@DDR3, 8Gb@DDR4 kdyz vysla ve hrach to vyslo nastejno, az ve hrach s otevrenym prostredim to delalo 1-2FPS nekde nad hranici 100FPS, jestli pouziva <x64.exe> hry, urcite vice RAM jak naky bandwidth.

Rychlost, timing a latence spolu samozrejme souvisi a jedno ovlivnuje druhe. Napriklad

Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 je v podstate stejne rychla jako Crucial Ballistix Sport LT 8GB 2x4GB DDR4 2400MHz CL16. Samozrejme za predpokladu, ze mas taktovaci sestavu a ten Crucial na tech 2400MHz nataktujes. V defaultu ma ta pamet 2133MHz CL16, takze je horsi nez ten Kingston, ale da se zmenit na CL14 pri 2133MHz a take funguje, ale asi nikdo to nedela, dopad na vykon minimalni.