Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Maximalni rychlost RJ45

Ahoj, mám dotaz ohledně rychlosti RJ45 kabelu.. Budeme mit pristi tyden optiku a ze strechy nam povede do bytu opticky kabel, ktery zapojim do routeru TP-LINK s propustnosti 300mbit. Otazka zni, zda dokazu d }
RJ45 dosahnout 100mbit, ktery mame od poskytovatele.

• Dejmi odkaz na ten TP LINK, toto uz zacina byt moc dlouhé .. (100mbit zvladne tva sitova karta levou zadni)
/* Staci ti normalni kabel proboha, nerozumim co tu resis, PC ma 1Gb/s PORT, nevidim kde by mel byt problém, nic te zpomalovat nebude, muzes si v klidu hrat online hry, nebo co ja vim co chces slyset.

OMG!

1. 300Mbit je marketingový žvást a platí pro teoretické rychlosti při připojení v rámci wifi, NIKAM jinam a ani dál! Navíc se jedná o kolizní, half-duplex spojení, tj. reálná rychlost je max. 50 Mbit/s

2. ty zjevně naprosto nechápeš šířku pásma kabelu, linkovou a portovou rychlost! šířka pásma kabelu je definována v cat5e a udává maximální frekvence, které na definovanou vzdálenost přeneseš bez zkreslení a přeslechů, z toho se pak odvozuje maximální bitrate, což tvoří linkovou rychlost, tj. maximum možného. Port speed je pak ručně nastavená rychlost, která je vždy stejná nebo nižší než link speed.

3. Router je aktivní prvek, který ti dává port speed 100Mbit/s na eth portech (tj. L2), ale na L3 úrovni musí routovat a firewallovat/NATovat, a to je největší žrout výkonu, takže tam dochází ke zpomalování. Zda má fast nebo giga porty, to není až tak podstatné, i když to může něco naznačovat o výkonu.

Samostudium: model ISO/OSI, ať tady neplentáš páté přes deváté!

Já si ani nehraji na to, že rozumím kabelům... Mě jenom zajímalo, zda dosáhnu na klasickém síťovém kabelu s 8mi žílami rychlost 100mbit/s když mi vede ze střechy optický kabel, který je napojený na routeru a následně z routeru vede do vedlejší místnosti se stolním PC klasický síťový kabel... Nevím co je na tom k nepochopení