Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilná PC zostava ? :)

Urcite by byla skoda zakoupit jen 1X RAM pro 1X DIMM Slot, kdyz tva zakladni deska podporuje DUAL CHANEL, ktery funguje pri zapojeni 2x RAM v 2X DIMM, zkratka pri zapojeni DVOU 2x RAM (treba 2x4, nebo 2x8 atd), tak by byla skoda to nevyuzit ;-)
* Co je to Dual-Chanel ? DChanel "Zdarma" zdvounasoby = 2x sirku pasma (hodnoty) tvé RAM.

I keď Dual Channel dáva zanedbateľne malý "výkon", ale zase prečo nevyužiť keď môžem :-) V podstate je teraz jedno či máš 1x 8GB, alebo 2x4GB. Teraz je dôležitá kapacita, frekvencia vôbec. Frekvencia je dôležita pri IGP, napríklad u starších CPU "Kaveri" kde veľmi hrala frekvencia, pretože čím vyššia tým viac FPS v hrách.