Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovlivnuje HDD výkon a využití CPU?

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jestli je možné že mi HDD ovlivnuje vytížení CPU? Mám HDD 7200 ot 500 GB a cpu I5-6500, GPU mam 1050ti 4GB EXP . Problém je totiž ten že mám ve většině her 90+ využití procesoru . Kupoval jsem si tenhle protože jsem měl obavy že by slabší procesor nemusel stačit . Ještě bych dodal že pokaždé když mi využití stoupně tak vysoko tak mam 100% využiti disku .

To je normalni, pri hrani PC pocita vice, tak 90% zatez neni nic neobvyklého, uvidis, ze nekteré hry hlavne ONLINE ti CPU pojede i na 100% :-)
A vadi to necemu ? Ne nevadi.
* Predstav si to jako otacky v motoru automobilu, chces jet rychleji ? Zvysis otacky.

Chápu tě ale pojmem nově reinstalovaný win jsem myslel obdobi v době 7-14 dni od instalace takže aktualizacemi to nebude je to spíš tim že mi disk pomalu ale jistě odchází to ale neřeší muj problém :D to že mi odchazi disk vím ale jde mi o to zda mi koupě např ssd sshd nebo hdd opraví nebo alespon sníží vytěž cpu . Hraji hry spolu s bratrem avšak on s jeho I7 3770k ma vytěž někde okolo 30-50 % ale ja s mými i5 6500 mam 80+ což mě zaráží protože mám pocit že ty procesory by na tom měly být podobně s vykonem

Po té reinstalaci systému - nainstaloval sis všechny odpovídající ovladače k základní desce a grafické kartě (chipset jako první)? Případně můžeš zkusit ten disk nahradit nějakým jiným/půjčeným, jestli je to opravdu tím diskem. Moc tomu nevěřím, že by odešel nový disk (jak jsem z dotazu pochopil). Disk se dá taky otestovat utilitkou od výrobce. Dobrý by byl taky výpis programů, které ti běží na pozadí (viz příloha). Stáhni - spusť - a sem pak dej ten výpis.txt jako přílohu.